Esitiiva kaotanud Vips jäi Belgia etapi teises sõidus punktideta, tiitli püüdmine läks raskemaks

 (22)
Jüri Vips Belgia GP-l
Jüri Vips Belgia GP-lFoto: Sebastiaan Rozendaal, Dutch Photo Agency

FIA vormel 3 sarjas võistlev Jüri Vips (Hitech Grand Prix) sai Belgia etapi teises sõidus 21. koha ja punktilisa ei teeninud.

Eilses sõidus viienda koha saanud ja täna neljandalt positsioonilt startinud Vipsil läks start nässu ja õige pea leidis ta ennast kümnendalt positsioonilt.

Kolmandal ringil sõitis soomlane Simo Laaksonen rajalt välja ja rajale tuli turvaauto. Pärast kordusstarti kaotas Vips kokkupõrkes esitiiva ja see tuli ära vahetada. Kõrgesse konkurentsi eestlasel enam asja polnud.


Sõidu võitis uusmeremaalane Marcus Armstrong, teisena lõpetas jaapanlane Yuki Tsunoda (+4,5). Viimase ringiga tõusis kolmandaks sarja üldliider Robert Schwartzmann (Venemaa, +5,6).

Tabelis säilitas Red Bulli noortetiimi kuuluv Vips 122 punktiga kolmanda koha. Shwatrzmannil on 152 punkti ja teisel positsioonil oleval India sõitjal Jehan Daruvalal 129 punkti. Neljas on Armstrong 119 punktiga.

F3-sarjas on nüüd hooaja lõpuni kaks etappi ehk kokku neli sõitu. Juba järgmisel nädalavahetusel võisteldakse Itaalias Monzas ja sari lõppeb 28.-29. septembril Venemaal Sotšis. Maksimaalselt on võimalik teenida 96 punkti.