Eestlane teist aastat järjest Põhjamaade parim sportlane


Eestlane teist aastat järjest Põhjamaade parim sportlane
Stefan Arand (keskel)Foto: Eesti Veemoto Liit

Põhjamaade veemotoliitude esindajad valisid 2019 aasta parimaks sportlaseks Stefan Arandi.

Möödunud nädalavahetusel kogunesid Põhjamaade veemootorispordi alaliitude esindajad Tallinnasse aastakoosolekule.

Koosoleku kulminatsiooniks oli Põhjamaade aasta parima veemootorisportlase valimine. Lõppvooru esitati kokku viis kandidaati, kelle vahel siis said riikide esindajad valida parima sportlase.

Eesti poolse kandidaadina pääses lõppvooru Stefan Arand, kes tuli hooajal 2019 kaatrite klassis Offshore 3J maailmameistriks, ringrajapaatide GT-30 klassis Euroopa meistriks ja MM-il hõbemedalile.

Arandi kõrval olid veel nominentideks jetisportlased Emma-Nellie Ortendahl Rootsist ja Daniel Svae Andersen Norrast, ringrajasportlased Tuukka Lehtonen Soomest ja Laura Lakovica Lätist. Kõigil nominentidel oli ette näidata tiitlivõistluste medalid möödunud hooajast.

„Oli väga keeruline otsustada ja meie jaoks sai põhiliseks argumendiks see, et Stefan suutis võita medaleid nii ringrajapaatidel, kui ka Offshore kaatritel. Need on kaks absoluutselt erinevat kategooriat ja olla mõlemas edukas näitab kui talendikas on sportlane," kommenteeris valimisi Soome esindaja, kahekordne paatide F-1 maailmameister Sami Selio.