Eesti krossimehed Euroopa meistrivõistluste etapil Venemaal esikümne piiri peal


Eesti krossimehed Euroopa meistrivõistluste etapil Venemaal esikümne piiri peal
Foto: Martin Mand

Koos motokrossi MM-sarja etapiga sõideti nädalavahetusel Venemaal Semigorjes ka Euroopa meistrivõistluste etapp klassis EMX250. Eesti sõitjaid oli stardis neli ja tulemused oli korralikud, kui Andre Park oli kokkuvõttes 11 ja Erki Kahro 12.

Andre Park (RedMoto Honda Racing) oli 12. kohaga parim eestlane kvalifikatsioonis, Erki Kahro (Yamamoto RC) oli 15, Karel Kutsar (Sõmerpalu MK) 21 ja Andero Lusbo (Kagu MK) 24.

Park oli avasõidus finišis 12. kohal, hoides seda kohta sisuliselt terve sõidu vältel. Kahro tegi peale tagasihoidlikku algust samuti tugeva sõidu ja tõusis lõpuks 14. kohale. Punktikohale sõitis end ka Andero Lusbo, kes oli 19, Karel Kutsar pidi sõidu kahjuks katkestama. Teises sõidus oli kiireim eestlane Kahro, kes lõpetas 11. kohal, kolm sekundit peale teda tuli üle lõpujoone Park, kelle Kahro oli suutnud selja taha jätta viimastel ringidel. Lusbo oli 20 ja Kutsar 23. Etapi kokkuvõttes oli Andre Park 11, Erki Kahro 12, Andero Lusbo 21 ja Karel Kutsar 25.

„Ise jäin rahule, sõit läheb tõusvas joones. Peale operatsiooni on sõidutunde vähe olnud ja nüüd on iga korraga tunne parem. Esimeses sõidus olid olud pisut rasked, kuid need olid sellised kõigile. Ootan juba huviga järgmist etappi Tšehhis, sest selleks hetkeks on sõidutunde taas rohkem kogunenud,” rääkis Andre Park peale Venemaa etappi.

„Sel korral oli kvalifikatsioon hea. Kahjuks esimeses sõidus start ebaõnnestus ja kukkusin seal ka. Tulin esimeselt ringilt viimaste hulgas. Suutsin siiski sõita 14. kohale, selles mõttes jäin sõiduga rahule. Teine sõit ei olnud ka start kõige parem, kuid tempo sõidus oli taas hea. Kokkuvõtvalt saab öelda, et sõit oli hea stardid aga mitte. Nüüd läheme edasi Tšehhimaale Loketisse, järgmisele EM-etapile,” rääkis Kahro peale etappi.

Etapi võitis Mel Pocock, kes on ta täiseduga sarja liider (150 p). Eesti sõitjad avaetapil Prantsusmaal ei osalenud, Kahro on kokkuvõttes 13. kohal, olles kogunud 39 punkti, Park on 18. kohal, punkte on tal 26. Andero Lusbo on viie punktiga 33. kohal.