DELFI ROOTSI RALLIL: Ott Tänak: fantastiline tunne on tagasi olla!

 (5)
DELFI ROOTSI RALLIL: Ott Tänak: fantastiline tunne on tagasi olla!
Ott Tänak Rootsi telekanalile intervjuud andmas.Mobiilifoto: Gunnar Leheste

Rootsi ralli esimese täispika võistluspäeva suurepärasel neljandal kohal lõpetanud ning esikolmikule kuklasse hingav Ott Tänak rääkis ajakirjanikele pika tööpäeva lõpus, et naudib üritust täie raha eest.

„On olnud pikk paus. Fantastiline on WRC autos tagasi olla. Auto toimib suurpäraselt. Ma lihtsalt naudin seda kõike,“ rääkis Ott rahvusvahelisele meediale inglise keeles.

„Saime hommikust peale kohe hea tunde ja jätkasime samas tempos. Arvan, et ma ei ole veel valmis suruma, aga kui mingil hetkel peaksin ennast enesekindlamalt tundma, panen ka rohkem vunki juurde. Hetkel hoiame sama tempot ja auto tee peal.“

Kui tänased katsed olid 7 või 16 kilomeetri pikkused, siis homme on kaks katset 22, kaks 18 ja veel kaks 15-kilomeetrised. Ülejäänud kolm on publikule paremini jälgitavad 1-2-kilomeetrised lõigud.

„Homsed katsed on traditsioonilisemad katsed, mida kogenumad sõitjad teavad peast. See teeb meie jaoks olukorra muidugi raskemaks. Lisaks on need ka rehvidele raskemad. Loodame, et märkmed on korras ja jätkame samas vaimus.“

Kui välismaa ajakirjanike parv oli Tänaku ümber hõrenenud, pääses löögile ka Delfi juba emakeelsete küsimustega.

Võta see tänane päev palun kokku.

Ütleme nii, et läks kõvasti paremini, kui ma ootasin. Saime kohe hea rütmi esimesest katsest peale. Oli tunda, kuidas hinges põleb. Igal juhul andsin endast kohe maksimumi.

Seotud lood:

Seda, et sa oma aegade üle natuke üllatunud oled, võisime ralliraadiost kuulda alles peale neljandat või viiendat katset. Mis sa seni siis arvasid, kust need teised, kolmandad ja neljandad kohad tulevad?

(Kerge naerupurske järel) Ma arvan, et siis alles küsiti seda küsimust. Üllatunud olin ikka alates eilsest Karlstadi katsest. Ei oska öelda. Kõik sujub. Loomulikult nõuab palju harjumist ja tahaks lisakindlust kuskilt saada. Aga üritame hoida seda rütmi, mis on olnud ja lihtsalt sõidame selle hooga.

Paljud räägivad, et Ott on justkui muutunud mees. Räägib palju rohkem, suhtleb vabamalt kui kunagi varem. Tiimipealik Malcolm Wilson ütles, et küsid palju rohkem küsimusi ja oled küpsem. Arvad, et see vaheaasta on sulle isegi kasuks tulnud?

Ütleme nii, et hetkel on nälg nii kõva. Hinges põleb nii kõvasti, et on vaja kiiresti sõita ja auto on ülihea. Naudin täie raha eest.

Auto on terve ja korras?

Jaa, auto on väga timm. Natuke ühe katse peal hoidsime rehve, aga õnneks tänase päeva pidasid ilusti vastu.