auto24ringil toimus väga põnev ringrajanädalavahetus


auto24ringil toimus väga põnev ringrajanädalavahetus
Superbike poodium (vasakult) Martin Pärtelpoeg, Hanno Velt ja Ville ValtonenFoto: Rauno Kais

Laupäeval ja pühapäeval sõideti motoringraja selle aasta suurim võistlus Eestis, kus rajal käis pea 140 sõitjat Eestist, Soomest, Rootsist, Lätist ja Leedust. Kuna tegemist oli Soome meistrivõistluste etapiga, siis kasutati ka nende formaadis võistlust, mis tähendab, et laupäeval sõideti nn lühem sprindivõistlus ja pühapäeval pikad võistlussõidud.

Kui eile kimbutas osade klasside sõite vihm, mille tõttu oli ka mitu kukkumistest tingitud kordusstarti, siis täna oli ilm kuiv, kuid olemise tegi ebameeldivaks enamus päevast puhunud väga tugev tuul.

Eilse võidukihutamise võitis juba sõidu alguses liidrikoha haaranud Valtonen, keda jälitas terve sõidu Velt, kuid eestlane jäi seekord napi 0,4 sekundiga põhjanaabrile alla. Tagasihoidliku stardi teinud ja alguses viiendaks langenud Pärtelpoeg sõitis end siiski kolmandaks jäädes võitjast 2,5 sekundit, kuid edestades soomlast Tapio Pirilät (BMW) 0,1 sekundiga. B1200 klassis võitis üldarvestuses kaheksandana lõpetanud Meriküla, kellele järgnesid soomlased Hannu Vuorinen (Suzuki) ja Mikko Koirikivi (Yamaha).

Täna peetud sõitu asus juhtima Velt, kuid peale paari ringi läbimist lehvis rajal punane lipp, kuna üks võistleja oli tõsiselt kukkunud ning sõit peatati. Kordusstardist algas põnevusheitlus Pärtelpoja juhtimisel, keda jälitasid Velt ja Valtonen. Mõni ring hiljem tõusis liidriks Velt, keda seirasid Pärtelpoeg ja Valtonen, kuid siis libises Velt'i tsikli esiratas veidike alt ning mees pidi kiirelt tsiklit korrigeerima, mida ta ka edukalt tegi, aga konkurendid said temast mööda. Kaks ringi hiljem suutis Velt taas liidriks tõusta ja kuna viimasele ringile minnes jäi üks aeglasem konkurent tema jälitajatele jalgu, siis pääses Velt jälitajatelt eest ja võitis sõidu 0,9 sekundiga Pärtelpoja ees. Valtonen ei suutnud oma kohta parandada ja ta jäi teisest kohast napi 0,1 sekundit. Täna samuti kaheksandana lõpetanud Meriküla võttis ka nüüd B1200 esikoha, teiseks sõitis end Koirikivi ja kolmandaks lätlane Maris Dankerts (BMW).

Seotud lood:

Velt jätkab Superbike klassis Eesti meistrivõistluste liidrina ja tal on koos 122 punkti. Talle järgnevad võrdselt 76 punktiga Pirilä ja Pärtelpoeg. B2100 karikavõistluseid juhib kindlalt Meriküla (116 p), teine on Koirikivi (77 p) ja Koivuniemi (55 p).

Külgvankritel võitlesid mõlemal päeval esikohale ajasõidus kiireima aja sõitnud Eero Pärm – Mairon Meius (LCR Kawasaki, Pärm Racing Team) ja soomlased Petri Makkula – Tomi Koskinen (LCR BMW). Eilses vihmasõidus võtsid võidu soomlased edestades eestlaseid 1 sekundiga, kolmandana ületasid lõpujoone samuti soomlased Markku Artiola – Joonas Salu (ASR Yamaha), kes kaotasid võitjatele 3 sekundiga. Täna kuivas peetud sõidus juhtisid esimesed ringid Pärm – Meius, kuid siis said Makkula – Koskinen oma tahtmise ja tõusid liidriks. Eestlased võtsid küll paariks ringiks liidrikoha tagasi, kuid sirgetel suuremat kiirust arendanud soomlased võtsid oma ja edestasid eestlaseid 1,6 sekundiga. Kolmandaks sõitsid end üle-eelmisel aastal motokrossi ringrajasõidu vastu vahetanud rootslane Tomas Axelsson koos lätlase Artis Neilandsiga, aga nemad kaotasid esimestele juba üle poole minuti.
Eesti meistrivõistluseid juhivad Pärm - Meius 122 punktiga, nendele järgnevad Makkula - Koskinen (90 p) ning lõppenud nädalavahetusel vastavalt 7. ja 5. koha saanud Tarmo Tempel - Silver Kuusk (74 p).

Eesti motoringraja meistrivõistluste järgmine etapp sõidetakse Riias, värskelt renoveeritud Bikernieki rajal 30. augustil.