Ärimees Oleg Gross hakkab poja kaardilugejaks

 (4)
Ärimees Oleg Gross hakkab poja kaardilugejaks
Foto: Andres Putting

Eeloleval pühapäeval sõidetakse Lääne-Viru teedel Honda Racing noorteralli Eesti meistrivõistluste II etapp. Ühe nullautona läheb rajale Georg Grossi roolitav Ford Focus WRC, kus kaardilugeja ametit peab sel korral võidusõitja ettevõtjast isa Oleg Gross.

"Pärisvõistlusel kardaksin Georgi tulemuse ära solkida, nullautos on pisut kindlam alustada," põhjendas vanem Gross.

OG Elektra, mille tuntumaks kaubamärgiks on Grossi Toidukabad, omanik kinnitas, et ta ei taha olla "keha", kes istub autos kui VIP-külaline, vaid võtab oma uut ametit väga tõsiselt. "Olen teemakohast materjali lugenud, tutvunud teiste kaardilugejate legendidega, teinud ülesanded ja kohustused endale selgeks," rääkis ta. "Tahan aktiivselt osaleda, et minust Georgile ikka kasu ja abi ka oleks. Eks poiss pärast ütleb, kas vanamees sai hakkama või mitte. Kavatseme ka võistluslegendi ise kirjutada, mitte kasutada mõnd varasemat."

Oleg Grossist sai rallihuviline pärast seda, kui poeg Georg alaga tõsisemalt tegelema hakkas. "Arvasin, et ma ei satu sõltuvustesse, ja seni pole sattunud ka, kuid ralli on minus selle siiski tekitanud," tunnistas ta. "Kui vähegi võimalik, olen Georgiga võistlustel kaasas. Autoralli on nii põnev ja nii vaheldusrikas, et huvitavamat aktiivset puhkust on mul enda jaoks raske välja mõelda. Tõsi - võistlustel käimine on kohati väsitav ja poja võistlemise tõttu lisandub närvipinge, kuid minust on saanud andunud rallifanaatik."

Suurettevõtja tunnistas sedagi, et aeg-ajalt on tal peas keerelnud veelgi suuremad plaanid. "Selliseid sähvatusi on käinud, et tahaks mõnes väiksemas klassis ise võistlejana osaleda," märkis ta. "Seni on aru pähe tulnud ja olen püüdnud endale ausalt tunnistada, et vanus pole enam see, mis lubaks alaga alustada. Aga mine tea, mis elu veel toob. Kaardilugejaks ma edaspidi ilmselt ei hakka, kuid samas ei julge välistada, et mõnest sprindist võistlejana osa ei võta. Mõistus keelab, kuid huvi on suur."

Kas Oleg Gross pühapäeva ees ka pisut kõhedust tunneb? Nullauto katseaegasid küll võistlusprotokolli ei kanta, kuid samas ei loksu "nullid" rada niisama läbi, vaid kihutavad ikka täiega. "Päris võõras see asi mulle pole," lausus ettevõtja. "Olen testide ajal istunud nii Georgi kui ka Markko Märtini kõrval. Päris esimestel kordadel oli küll hirm nahas - ma ei adunud ümberringi toimuvast midagi. Nüüdseks on kartus kadunud. Suudan juba pilooti usaldada ning loodan, et saan ka legendi lugemisega hakkama."