Andre Kurg lööb kaasa FIA Euroopa rallikrossi meistrivõistluste sarjas

 (3)
Andre Kurg võistlusrajal
Andre Kurg võistlusrajalFoto: HU, Mark Szerenyi

Andre Kurg teeb esmakordselt kaasa kogu FIA Euroopa rallikrossi meistrivõistluste sarja Super1600 klassis. Kurg, kes on 2009. aasta noorteklassi ja 2014. aasta Super1600 klassi Eesti meister, teeb Euroopa meistrivõistlustel kaasa Reinsalu Spordi meeskonnas võistlusautoga Ford Ka.

Eelnevatel hooaegadel on ta osalenud üksikutel Euroopa meistrivõistluste etappidel, kuid ühelgi etapil pole õnnestunud tehniliste probleemide tõttu lõpetada.

Andre Kurg: "Reinsalu Spordil on ainukese Eesti rallikrossi meeskonnana olemas piisav kogemus Euroopa sarjale vastava võistlusauto tootmise ja teenindamise jaoks. Seega saan oma uue võistlusautoga näidata konkurentsivõimelist kiirust. Hooaja peaeesmärgiks on tulla Olerex Eesti meistrivõistlustel rallikrossis Super1600 meistriks ja Euroopa MV hooaja kokkuvõttes kuue parema sekka."

Konkurentsitihedas Super1600 klassis on varasematel aastatel õnnestunud Euroopa meistriteks tulla Fordi tehasemeeskonna sõitjal Andreas Bakkerudil, lätlasel Reinis Nitišsel ja valitseval Eesti meistril Supercar klassis Janis Baumanisel.

Esimene Euroopa MV etapp toimub 16.-17. aprillini Portugalis ning Eesti meistrivõistluste avalöök antakse 7. mail Elva lähistel Kulbilohu rallikrossirajal.