Anastassia Kovalenko pääses hooaja finaaletapil poodiumile

 (2)
Anastassia Kovalenko
Anastassia KovalenkoFoto: The Bike Insurer

Hispaanias mainekal Jerezi ringrajal sõideti motoringraja Euroopa juunioride karikasarja viimane etapp. Stardis oli ka vigastusest taastub Anastassia Kovalenko, kes lõpetas eelmise aasta naiste arvestuses poodiumil ning püüdis ka tänavu esikolmikus lõpetada.

Eesti tiimi Vihur Motosport eest osalenud Kovalenko sai kvalifikatsioonis kirja naiste arvestuses neljanda aja ning oli ka laupäeval toimunud võistlussõidus kaunima soo esindajatest neljas. Eile peetud viimases sõidus suutis Kovalenko paremat tempot arendada ja lõpetas sõidu sarja teist aastat võitnud uusmeremaalanna Avalon Biddle ja britt Charley Oaklandi järel kolmandana.

Hooaja kokkuvõttes kogus 7st etapist neljal osalenud Kovalenko 69 punkti ning sellega saavutas ta neljanda koha. Esikolmiku moodustasid tänavu Biddle, Stacey Nesbitt (Kanada, 116 p) ja Laura Rodrigues (Šveits,72 p).

"Kuna Jerezi rada on keeruline ja sisaldab rajaelemente, mida meil auto24ringil treenides ei saa lihvida, siis oli mul kindlasti keerulisem, kui konkurentidel, kellel kodumaal mitmeid suuri radasid. Hoolimata sellest sain ma kvalifikatsioonis kirja oma eelmise aasta parimast ringiajast 2 sekundit nobedama aja ja seda suuresti tänu Marko Rohtlaanele, kes oli Jerezis kaasas ja jagas mulle näpunäiteid, kuidas nende keerulisemate osadega toime tulla. Lisaks sellele, et sõitsin eelmise aasta ringiajast tunduvalt kiirema aja, tegi head meelt see asjaolu, et kui toona suutsin teha ühe kiire ringi, siis nüüd olid ringiajad stabiilselt head," rääkis Kovalenko. "Sõidud läksid ka hästi ning hea tunne on hooaeg poodiumil lõpetada. Kahjuks jäi pronksist paar punkti puudu, aga kuna mul ei olnud täishooaeg, siis olen ka selle tulemusega rahul."