Anastassia Kovalenko alustas hooaega topeltvõiduga Itaalias

 (7)
Anastassia Kovalenko alustas hooaega topeltvõiduga Itaalias
Anastassia KovalenkoFoto: erakogu

Möödunud nädalavahetusel alustas hooaega eelmise aasta parim naismotosportlane Anastassia Kovalenko, kes osales Yamaha R3 sarjas Misano rajal. Kovalenko saavutas topeltvõidu naiste arvestuses ning varasemaga võrreldes teistsugusel poodiumil sai uhkelt kuulata Eesti hümni. Lisaks saavutas ta teise koha YSS arvestuses.

“Tegemist oli hooaja esimese võistlusega ja sõiduga võib rohkem kui rahul olla. Minu jaoks on tulemus väga eriline, kuna esmakordselt seisin Misano poodiumi esimesel kohal ja laulsin kaasa Eesti hümni”, sõnas Kovalenko.

COVID-19 pandeemia tõttu ei olnud Kovalenkol varasemat võimalust võistelda sel hooajal, kuid õnneks sai 2020. hooaeg turvaliselt avatud. “Kuu või paar tagasi polnud keegi kindel, kas see aasta üldse võistelda saab. Samuti olid kõik mu treeeninglaagrid ära jäänud ning alustasin oma treeningutega alles mais Eestis, kui ilmad läksid ilusamaks," lisas Kovalenko. "Hoolimata sellest suutsin Misanos oma ringiaega parandada. Lisaks oli ka Itaalia iimi töö väga hea, kuna nad aitasid mootorratta kiiresti õigesse seadesse saada ning tippkiirus oli mul üks parimatest."

Kui kõik jätkub plaanipäraselt, võistleb Anastassia järgmisena 22. - 23. augustini Mugello ringrajal.