Aasta parimaks naismotosportlaseks valiti Anastassia Kovalenko

 (3)
Anastassia Kovalenko
Anastassia KovalenkoFoto: Tiit Blaat

Eesti Motospordi Föderatsioon nimetas 2019. hooaja parimaks naismotosportlaseks Anastassia Kovalenko. Ta võistles tänavu Itaalia meistrivõistluste raames toimunud Yamaha R3 karikasarjas, kus tuli hooaja kokkuvõttes naiste arvestuses neljandale kohale.

"Olen õnnelik selle tiitli üle, kuigi arvan, et minu selle hooaja tulemused olid pigem tagasihoidlikud ning ootasin endalt rohkemat. Tean, et potentsiaalis on mul võimalik olla stabiilselt esikolme hulgas," ütles Kovalenko.

"Sel hooajal oli kindlasti kõige meeldejäävamaks hetkeks poodium Mugello ringrajal, kus sai sõidetud paduvihmas 8 kraadi käes. Kahjuks pidin ka kokku puutuma mitme tehnilise viperlusega, mille tõttu ei saanud ma näidata õiget kiirust ning kaotasin etappidel olulisi punkte. Paratamatult tehnikaspordis sellised asjad juhtuvad ning nendega tuleb arvestada. Sel aastal oli ka konkurentide arv suurem ning tase võrreldes eelmise aastaga kōrgem. Kõik sõidud olid väga pingelised ningpunktide vahed minimaalsed. Kindlasti aga sain sel hooajal kogemust ning teadmisi juurde, mis aitavad mul korralikult ette valmistuda järgmiseks hooajaks, lisas ta.

Meestest valiti aasta parimaks Kevin Saar ning meeskonnaks Kert Varik ja Lauris Daiders.