REPLIIK: "Ärge unustage tegemast panust!"

 (3)
BC Kalev Cramo vs BC Himki
Foto: Hendrik Osula

"Mängu alguseni on veel loetud minutid aega. Ärge unustage teha panust! Optibeti livebet süsteem on juba üleval!" Selline teade kõlas hetk enne Kalev/Cramo - Rocki viimast kohtumist Saku suurhallis. Nädalapäevad varem oli lahvatanud kihlveoskandaal Cramo - TLÜ/Kalevi mängul ning jaanuaris oli vilistamiskeelu saanud enda mängudele panustanud kohtunik Rain Rannamets.

Spordipanuste jõuline propageerimine sellisel ajal tekitab ebamugavust ning lõhnab väga pahasti. Juhtlõigus esitatud pilt pole seejuures veel lõplik: kõigele lisaks seisid ajakirjanike laual Optibeti 10-eurosed voucherid, mis kutsuvad tasuta riskivabalt raha mängu panema. Ning laua ees seisid mänguks valmistuvad kohtunikud, kel kõigil seljal Triobeti reklaam. Sulesepad lõõpisid omavahel, et võiks kohtunik Rain Peerandile pulli pärast õlale koputada ja ühe voucheri talle ulatada. Saanuks hea pildi!

Nali naljaks. Tegelikult on probleem tõsine. Panustada on kindlasti vahva ja põnev, aga kui seda teevad kohtunikud või petuskeemi kaasatakse mõni mängija, vohab spordialas vähkkasvaja. Olgugi, et pealtnäha imetilluke, aga ta on olemas. Kui tribüünidel istuvad kahtlased kodanikud, kes kihlveopettuste eest juba varem kohtu ees seisnud, kuid seaduseaugu tõttu puhtalt pääsenud, mobiiltelefonid käes ja pidevalt "kontoriga" suheldes, siis on esimesed metastaasid juba laiali ning haiguse peatamiseks on vaja jõuliselt sekkuda, mitte peitu pugeda ja ajakirjanikke ebamugavate küsimuste peale pikalt saata.