Sihikindla töö tulemusena hinnati Rocki väärika partnerina ning mõnedel juhtudel õnnestus seetõttu alustada võistlusarjades osalemist asetatud klubina ehk koht alagrupis oli garanteeritud ning tagatud teatud arv mänge.
Täna on olukord sootuks teine ning kui tõepoolest soovitakse taasühinemist FIBA klubikorvpalli sarjaga, peab suure tõenäosusega arvestama eelringi mängudega, et üleüldse alagrupimängudele jõuda. Halvemal juhul võib uks jääda lausa suletuks olukorras, kus klubide arv ületab osalevate meeskondadele etteantud piiri.
Kui joone alla on jäämas rohkem klubisid, kelle osas peab valikuid tegema, siis võetakse aluseks riigi meistrivõistlustel saadud viimase hooaja tulemused ja positsioon. 5.-6. kohaga, mis Tartu meeskonnal täna ette näidata, ei ole Euroopasse minekul küll liigseks optimismiks põhjust. Seda enam, et eurosarjas osalemine eeldab lisarahastust, kus ühe mängu hind võib küündida kuni 10 000 euroni.
Mis on Rocki kogukonnaklubi ja miks?
Siit jõuamegi ringiga Tartu korvpalli võimaliku uue tõusu lahenduse juurde. Siinne korvpall saab edukalt taas tõusta ainult siis, kui seda kõik koos arendame ja muudame. Muuta aga on vaja. Muuta on vaja just organisatsiooni.
Uue organisatsiooni vormimiseks on vaja saada eelarve kasvama, selleks kaasata kogukond ning liita see ühtseks spordibrändiks nimega Rock – see on meie kindel veendumus. Selline uus kogukonna organisatsioon loob eelduse teha kaks olulist hüpet korraga, nii eelarves kui pealtvaatajate arvus.
Kui ülikool on sõnastanud, et akadeemilises spordiklubis on tosin võrdset spordilala, siis on raske näha, kuidas tekib otsus oma panust korvpallis tõsta? Tänapäeval konkurentsis püsimiseks aga on vaja pidevalt kasvavat eelarvet, et palgata võitmiseks parimaid mängijaid, palgata neid omadele sparringuks, ka eeskujuks.