Vooremaa juhtis peale esimest päeva võistlust, pühapäeval toimunud sõitudes saavutas ta 13nda ja 9nda koha, mis tagas kokkuvõttes hõbemedali.

Teine Eesti jääpurjetaja Rene Kuulmann oli viimastes sõitudes esimene ja seitsmes, mis andis kokkuvõttes kuuenda koha.

Eesti Jääpurjetamise Liidu president Peter Saraskini sõnul soosisid eestlasi seekord jääolud, mis olid üle pika aja tavapärasest raskemad. “Viimastel aastatel on meistrivõistluste sõidud toimunud peegelsiledal jääl, kus oleme jäänud teise kümne algusse. Seekord oli jää krobeline ja lumevalline, mis eeldas aeglast ja meile sobivat tehnilist sõitu,” lausus Saraskin.

DN-klassi jääpurjetamise Euroopa meistriks tuli poolakas Michal Burczynski, kolmandale kohale jäi valitsev maailmameister Ron Sherry. Kokku osales Euroopa Meistrivõistlustel 150 jääpurjetajat.

Vaiko Vooremaa on võitnud kolm Euroopa Meistrivõistluste kuldmedalit, viimati 1995. aastal.

Võistlused pidid algselt toimuma Hollandis, kuid seoses jää puudumisega siirduti aegsasti Rootsi, Söderhamni. 13.veebruaril Rootsit tabanud lumetorm muutis peale kvalifikatsioonisõitude toimumist sealsed olud sobimatuks ning võistlus peeti Soomes, Pyhäjärvel.