Täna Tallinna Lauluväljakul juba kolmekümne viiendat korda toimunud LHV Maijooksu võitis esmakordselt Nõmme Kergejõustikuklubi kasvandik Laura Maasik tiimist Headinimesed, kes läbis seitsmekilomeetri pikkuse raja kahekümne nelja minuti ja neljakümne kolme sekundiga. Teiseks tuli Tartu Spordiseltsi Kalev jooksja Kaisa Kukk (aeg 24.57) ja kolmandaks Birgit Pihelgas Pärnu Altiuse Spordiklubist (26.00). Esmakordselt kavas olnud Rimi Tütarlastejooksu kolm parimat olid Karmel Jano, Riia Katariina Laas ning Emma Roasto.

Terve päev oli avatud tervisemess ja toimusid Limpa Lastejooksud. Liikumisrõõmu täis päev kulmineerus suure kevadkontserdiga, kus esines 2 Quick Start.

LHV Maijooksul oli esindatud üle paarisaja ettevõtte ja kollektiivi. Suurima osalejaskonnaga ettevõtte karika võitis Põhja Eesti Regionaalhaigla, kes oli väljas kahesaja kolmekümne kahe liikumisest lugupidava töötajaga. Traditsioonilisest kevadisest tervisespordipeost sai erinevates formaatides osa ligi kolmteist tuhat erinevas vanuses liikumisharrastajat.

Kaheksateist osavõtjat tähistasid LHV Maijooksul oma sünnipäeva, eakaim osaleja oli 86-aastane ning kõige rohkem oli osalejate seas Katrini nimelisi, tervelt sada viis.

Järgmine, järjekorras 36. LHV Maijooks toimub 20. mail 2023. aastal.