"Juba läinud aasta sügisest käinud draama Eesti kardispordi juhtimise üle on sel laupäeval sõidetava meistrivõistluste avaetapi eel kulmineerunud kardisõitjate ühisotsusega võistlusest kõrvale jääda. Diskussioon EAL-i ja kardisportlaste vahel pole vaatamata korduvatele sooviavaldustele paraku teoks saanud," teatab Kardiliit.

"Probleem jaguneb laias laastus kaheks, millest üks puudutab Euroopa meistrivõistluste, maailmameistrivõistluste ja FIA Karting Academy Trophy sarja kalendrite täielikku kattumist koduste meistrivõistlustega.

Teine põhjus on seotud Eesti meistrivõistluste etappide läbiviimise formaadiga, kus ühele võistluspäevale on kokku pandud CIK-FIA kui monoklasside stardid. See aga sunnib kummaski arvestuses võistlejaid killustuma ning otsustama juba hooaja alguses ühe kasuks.

Kardikogukonna korduvatele palvetele muuta kalendris olevate võistluste statuute, et kattuvad võistlused ei kuuluks meistrivõistluste arvestusse, EAL kardikomitee aga nõus tegema ei ole.

Kujunenud olukorras, kus EAL välistab sisulise diskussiooni kardiklubide esindajatega, on allakirjutanud kardiklubide taha koondunud võtnud vastu otsuse mitte osaleda Eesti meistrivõistluste I etapil Rapla kardirajal 6.-7. mail."

Avaldusele on alla kirjutanud Aivar Korjus (AIX Racing Team), Siim Simson (KS Academy), Aavo Talvar (Talvar Racing), Reimo Särg (Gear Racing), Hanno Rajamets (Vihur-Team), Taavi Toobal (AQVA Racing), Heikki Hõbemägi (TARK Racing), Timo Raudsid (Rich Racing), Sulev Narusk (Jõgisoo Kardiklubi), Taavi Kors (Heveko Racing) ja Andrei Bersenev (Liqui-Moly Roli Motorsport).

Eesti Autospordi Liit (EAL) saatis Delfile omapoolse kommentaari, mille avaldame täies mahus:

Mart Liiksaar, EAL kardikomitee esimees: "Eesti meistrivõistluste etappide ning EM-i, MM-i ning FIA Karting Academy Trophy osaline kattumine vastab tõele, kuid puudutab 3 või 4 sõitjat. Kuna seitsmest EMV etapist läheb arvesse võistleja neli paremat tulemust, on ka neil tegelikult olemas osalemisvõimalus reaalse väljavaatega kõrgele kohale jõuda.

Tõepoolest sõidetakse osa Eesti meistrivõistluste etappe Eesti Prokart karikavõistluste raames. Tegemist on võistlejatele tuttava sarjaga, kus enamik tänaseid sõitjaid osalenud või osalemas. Varasemalt ei ole selles ladusa korraldusega ja populaarses võistlussarjas osalemine märkimisväärseid probleeme valmistanud.

EAL ei ole välistanud diskussiooni kardiklubide esindajatega, vaid on kutsunud ülejärgmiseks nädalaks kokku ümarlaua, et oleks võimalik läbi arutada kahe järjest (7. mail ning 14. mail) ja erinevas formaadis toimunud EMV etapi plussid-miinused. Igapäevane suhtlus võistlejate ja nende esindajatega on osa tavapärasest tööst.

Eesti Autospordi Liidu poole on pöördunud mitmed lapsevanemad sõnumiga, et mõned klubidega seotud isikud on üritanud teha sportlastele takistusi osalemiseks Eesti meistrivõistlustel. Eesti Autospordi Liidule valmistab võimalik võistlemise takistamine muret nagu ka see, et Eesti Kardiliit jagab võistlejaid eliidiks ja ülejäänuteks (EKL avaldus" Kardispordi eliit jääb EMV avaetapist kõrvale!")."

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid