Eesti koondise ühe liidri tööandja Bełchatówi PGE Skra kaotas koduväljakul Aluron CMC Warta Zawierciega kahe võiduni mängitava seeria avakohtumise 2 : 3 (23 : 25, 25 : 21, 25 : 19, 23 : 25, 15 : 17). Viiendas geimis oli Bełchatówil kasutada kolm matšpalli, kuid Aluron tuli rasketest seisudest välja ja võitis.

Kohtumise MVP-ks valiti võitjatele 24 punkti (+16) toonud Dawid Konarski. Skra resultatiivseimad olid roidemurdu trotsiv Mateusz Bieniek (21; +14), Karol Kłos (20; +17) ja Dick Kooy (19; +9). Neist kaks esimest on temporündajad. Haruldaselt vilets päev oli nimekal diagonaalründajal Aleksander Atanasijevicil (1; -8; rünnak 10st 0), kes teises geimis välja vahetati.

Sama saatus tabas kohtumist põhikoosseisus alustanud Tähte. Temagi mäng ei laabunud (2; -4; vilets servi vastuvõtt) ja teda asendas teises geimis Mikołaj Sawicki. Seeria jätkub laupäeval. Pärast kaotatud poolfinaalseeriat astus senine Bełchatówi juhendaja Slobodan Kovac tagasi ja peatreenerina tegutses eile Radosław Kolanek.