Välja müüdud Piraeuse hallis rullus lahti otsustava mängu kohta ebatavaliselt korviderohke mäng. Heaks näiteks oli viimane veerandaeg, mille Olympiacos võitis 28:18. Monaco rünnak polnud kehv, aga võõrustajatel õnnestus otsustavatel hetkedel sisuliselt kõik.

Higistamist oli Olympiacosel siiski omajagu, sest esimene poolaeg kaotati 41:48 ning Euroliiga uustulnuk Monaco oli eduseisus ka neljanda veerandi alguses.

Matši viimased sekundid olid Kreekale omased - rahvas tormas juba enne mängu lõppu platsile tähistama ja tribüünidel hakati ilutulestiku laskma. Pärast mitu minutit kestnud segadust suudeti siiski plats tühjaks teha ja sekundid tiksutati lõpuni. Pärast sireeni täitus korvpallipõrand taas sadade joovastuses poolehoidjatega.

Võitjate kasuks viskas Shaquille McKissic 18 punkti, Thomas Walkup lisas 17, Tyler Dorsey 16 ja Kostas Sloukas 15 punkti. Neljandal veerandajal jäi Sloukase arvele 13 punkti.

Monaco liider Mike James viskas 24 punkti, lisaks andis ta 10 korvisöötu.

Mängu tipphetked:

Mängu vaatas kohapeal ka NBA superstaar Kevin Durant, kelle emotsioone kirjeldab hästi tema Twitteri kontole üles laetud video Olympiacose fännide tähistamisest. "Apokalüpsis," kirjutas Durant video kommentaariks.

19.-21. maini Belgradis peetaval finaalturniiril kohtub Olympiacos poolfinaalis tiitlikaitsja Istanbuli Anadolu Efesiga. Teises poolfinaalis lähevad vastamisi Barcelona ja Madridi Real.