Maik-Kalev Kotsari tööandja Hamburg Towers alistas Saksamaa Bundesligas võõrsil Mitteldeutscher BC koguni 101:57. Kotsari arvele jäi 24 minutiga 16 punkti, 9 lauapalli ja 2 blokki.

Hamburgil on põhiturniiril mängida veel üks kohtumine, seni on saadud 19 võitu ja 14 kaotust. Põhihooaeg lõpetatakse seitsmendal kohal, langeda ega tõusta pole võimalik. Veerandfinaalivastane pole veel selge, see tuleb kolmikust Berliini Alba, Bonn ja Müncheni Bayern.

Janari Jõesaare ja Bayreuthi hooaeg lõppes võõrsil 70:82 kaotusega Frankfurdi Skylinersile. Viimasest 13 mängust ei võitnud Bayreuth ühtegi ning 11 võidu ja 23 kaotusega potsatati tabelis 15. kohale. Tänu korralikule hooaja algusele suudeti väljalangemist siiski vältida.

Esimest hooaega Saksamaal mänginud Jõesaare keskmisteks näitajateks jäid 28 minutit, 10,4 punkti, 6,2 lauapalli ja 1,2 vaheltlõiget. Visketabavus oli eeskujulik: kahepunktivisked läksid sisse 60, kolmesed 40,9 ja vabavisked 83,3 protsendiga.

Saksamaa liiga tabeliseis:

Itaalias võitis Kaspar Treieri võistkond Sassari kodus 98:82 Cremonat. Treier viskas 18 minutiga 11 punkti ja võttis 6 lauapalli. Punktide osas kordas ta enda hooaja teist tulemust ja lauapallides tippmarki.

15 võitu ja 13 kaotust saanud Sassaril on põhiturniiri lõpuni kaks mängu ning koht veerandfinaalis on kindel. Suure tõenäosusega ootab võistkonda kuues koht, aga võimalus on tõusta ka viiendaks või langeda seitsmendaks.

Koondise kapteni Siim-Sander Vene tiimi Varese ja Mikk Jurkatamme klubi Treviso lootused kaheksa sekka jõuda on kustunud. Varese on 12 võidu ja 17 kaotusega 11. kohal ning Treviso 11 võidu ja 17 kaotusega positsiooni võrra madalamal.

Varese jäi pühapäeval võõrsil alla Bresciale 71:102. Vene viskas 24 minutiga 15 punkti. Treviso jäi reedel 76:113 alla Bologna Virtusele. Jurkatamm sai platsile 20 minutiks ja viskas selle ajaga 3 punkti.

Itaalia liiga tabeliseis:

Hispaania kõrgliigas, kus Sander Raieste pääseb Vitoria Baskonia eest väljakule heal juhul mõneks minutiks ja Kristian Kullamäe on Burgos mõnda aega taas koosseisust välja jäetud, on seisud lahtised.

Baskonia võitis viimati võõrsil Malaga Unicajat 73:72, Raieste platsil ei käinud. Neil on jäänud mängida veel kolm matši ja enne neid hoitakse tabelis 18 võidu ja 13 kaotusega seitsmendat positsiooni. Napilt edestab Baskoniat Manresa (19-13), lähimad jälitajad Murcia (16-15) ja Gran Canaria (16-15) suudetakse ilmselt selja taga hoida.

Burgos aitas nädalavahetusel vormi lihvida Barcelonal, kes valmistub homseks otsustavaks Euroliiga veerandfinaalmänguks Müncheni Bayerniga. Barcelona võitis kodusaalis 84:69.

Tabeliseis on Kullamäe klubi jaoks endiselt nutune. Neil on 9 võitu ja 22 kaotust ning tabelis 17. koht. Sama võitude ja kaotuste arvuga on 18. positsioonil Andorra. Praeguse seisuga kukuksid mõlemad kõrgliigast välja.

Selle vältimiseks tuleks Burgosel hoida esiteks Andorra selja taga ja teiseks mööduda 16. kohal olevast Fuenlabradast (10-21). Teoorias pole püüdmatud ka 13.-15. positsiooni tiimid.

Burgosel seisavad ees matšid Fuenlabrada, Unicaja (tabelis 12. kohal) ja Valenciaga (tabelis 3. kohal).