Kohtumine algas tuliselt ning Kosuke Otsu (3.19) viis kiirelt Jaapani juhtima. Vadim Vasjonkin (6.04) viigistas peagi seisu, kuid jaapanlased läksid seejärel taas oma teed. Jiei Halliday (9.44), Shigeki Hitosato (12.47) ja Taiga Irikura (14.08) viisid jaapanlased 4:1 juhtima.

Avakolmandiku lõpus viskas Robert Rooba (19.49) ühe värava tagasi ning teise kolmandiku alguses tegi Rooba (20.42) vahe minimaalseks.

Yusei Otsu (26.43) suurendas seejärel jälle jaapanlaste edu 5:3 peale. Silver Kerna (28.28) ja Rooba (36.54) suutsid teise kolmandiku lõpuks seisu aga 5:5-le viigistada.

Yushiroh Hirano (45.45; 55.07) kaks väravat viimasel kolmandikul tõid jaapanlastele lõpuks 7:5 võidu.

Eesti koondise peatreener Jussi Tupamäki ütles kaotuse järel, et meeskonnal oli võimalus võidu nimel võidelda, kuid kätte maksis ebastabiilne sooritus. "Loomulikult peaks viie väravaga jäähokimängu võitma, selles mõttes on seitse tükki endale liiga palju. Meil oli võimalus võidu nimel võidelda, pärast teist kolmadikku oli seis viigiline 5:5. Meil on noor võistkond ja tegime liiga palju mentaalseid vigu. Mäng ei püsinud stabiilsena, vaid liikus üles-alla ning see tekitas professionaalse meeskonna vastu probleeme," analüüsis Tupamäki. "Võrreldes esimese mänguga Poola vastu parandasime täna nii mõndagi, lõime viis väravat. Võtame siit head asjad kaasa ja võitleme edasi," lubas ta.

Kübaratriki teinud Eesti koondise kapten Robert Rooba ütles pärast kohtumise lõppu, et võrreldes avamänguga parandas meeskond oluliselt ründetegevust, ent seevastu lasti kaitses läbi lihtsaid vigu. "Ründemäng oli väga hea - viis väravat on meie poolt ikkagi väga hea saavutus, aga seitse väravat endale on liiga palju. Kui võrrelda Poola mänguga, siis tekkis vastupidine efekt: kui seal jättis realiseerimine soovida, siis täna suutsime sellega hakkama saada; samas oli Poola mängus kaitsemäng hea, ent täna me seda ei suutnud," leidis Rooba.

"Lasta endale seitse väravat visata, seda on liiga palju. Selles osas peame asju korrigeerima - meile visati liiga lihtsad ja rumalad väravad. Võtame siit kaasa ründetsoonis leitud enesekindluse ja positiivsuse, kuid peame taas leidma samasuguse kaitsemängu nagu Poola vastu," lisas ta.

Meeskonna kapten tunnustas noori mängijaid. "Noored saavad parajad tuleristsed. Tempo on kõva, mängud rasked, vastased füüsiliselt tugevad. Lihtne neil pole. Seni on nad kõik mehe eest väljas olnud. Kindlasti parandab igaüks järgnevates mängudes oma sooritust veelgi," ütles ründaja.

Eesti tuleb taas väljakule laupäeval, kui vastamisi minnakse Serbiaga. Alagruppi kuulub veel Ukraina, kellega eestlased lähevad vastamisi pühapäeval.