Tänase viienda mängu võitis Heat numbritega 97 : 94 (21 : 22, 33 : 20, 21 : 22, 22 : 30).

Võitjate resultatiivseim oli Victor Oladipo 23 punktiga, Bam Adebayo tegi kaksikduubli 20 punkti ja 11 lauapalliga. Atlanta parimana kogus De'Andre Hunter 35 punkti ja 11 lauapalli.

Heat jääb oma vastast ootama Philadelphia 76ersi ja Toronto Raptorsi veerandfinaalist, kus seis on 3 : 2 Philadelphia kasuks.

Läänekonverentsi veerandfinaalseeriates haarasid Phoenix Suns ja Memphis Grizzlies täna 3 : 2 eduseisu.

Phoenix võitis New Orleans Pelicansi 112 : 97 (32 : 20, 27 : 26, 30 : 32, 23 : 19). Mikal Bridges viskas võitjate parimana 32 punkti, Chris Paul lisas 22 punkti ja 11 korvisöötu. Pelicansi tulemuslikum oli Brandon Ingram 22 punktiga.

Memphis Grizzlies alistas nugade peale läinud lõpuga Minnesota Timberwolvesi 111 : 109 (28 : 31, 25 : 24, 21 : 30, 37 : 24).

Sekund enne lõppu tabas võiduka lay-up-viske Ja Morant, kes pakkus kolmanda veerandaja lõpus ühe kauni pealtpaneku – USA meedia on selle tituleerinud lausa NBA play-off'i ajaloo üheks ilusaimaks.

Morant viskas koguni 13 Memphise viimast punkti, tuues Grizzliesi välja 11-punktilisest kaotusseisust. Tema kontole jäi 30 punkti ja 13 lauapalli, Minnesota parim oli 28 punkti ja 12 lauapalliga Karl Anthony Towns.