Kui meistriliigas play-off lahingud kohe-kohe stardivad, siis esimeses ja teises liigas jäid kahel järjestikusel nädalavahetusel seljataha finaalneliku turniirid. Üks võidumeestest on ka stuudios, Talts võitis Tartu Kalev/Estiko ridades esiliiga. Võidukarikas on lühikese ajaga saanud vett ja vilet, sattunud päris pöörastesse kohtadesse.

Esiliigas saavad mitmel korral puid alla treenerid, teise liiga puhul tuleb teemaks suurte kehade puudumine. Kullamäe küsib otse: „Kus on kohalikud Kalevipojad?“

Rahvusvahelises korvpallis on samuti käes suurte mängude aeg – Euroliiga, EuroCup, FIBA Meistrite liiga ja muidugi NBA. Jurtšenko läheb „põlema“ NBA play-off paari Boston CelticsBrooklyn Nets peale. Kyrie Irving hakkab keset mängu sööma, kuna islamiusulisena ei tohi ta Ramadaani ajal päikesetõusust kuni päikeseloojanguni süüa ja juua. Tsirkus, mitte profisport.

Räägime lähemalt ka Saksamaa, Hispaania ja Itaalia kõrgematest liigadest, kus Eesti koondise mängijate klubid lõpetavad põhiturniire. Kõige keerulisemasse seisus on sattunud Kristian Kullamäe kodumeeskond Burgos Hereda San Pablo, mis neli vooru enne põhiturniiri lõppu kukkus Hispaanias väljalangemistsooni. Paanika on klubis nii suur, et hooaja viimasteks mängudeks tuuakse mehi juurde! Kristian mängida ei saa, aga ta on meeskonna juures ja saab närvilisest õhustikust oma osa.

Head kuulamist!

Otsige taskuhääling "Pihtas Põhjas" ülesse Apple podcastist, Soundcloudist ja Spotify rakendustest, hakake jälgijaks ning uued saated jõuavad teieni kiirelt ja mugavalt.

1x
00:00
1x
00:00