Traditsiooniline hooaja avaregatt on olnud alati kõrges hinnas: just Tartus on esimest korda peale pikka talve võimalik kodusel veel seni laotud vundamendi tugevust kontrollida. Sestap on alaliidu juhtidele ja treeneritele jõuproovilt saadud andmed tähtsalt kohal koondise kandidaatide sõelumisel, vahendas Eesti sõudeliit.

Üle aastate väisasid regatti täiskasvanud tipptegijad, kelle hooaja põhifookus on suunatud septembri lõpus toimuvaks MMiks. Noored seavad sihikut mais toimuvaks alla 19-aastaste EMiks ja juulis-augustis peetavateks teisteks Euroopa ja maailma tiitlivõistlusteks.

Avapäeval läbiti 4000, teisel klassikaline 2000 meetrit. Koondtulemuse saamiseks kahe distantsi resultaadid liideti. Meeste ühepaadil käis võistlustules seltskond, kes ihkab kohta riigi lipulaevas – paarisaeru neljapaadis.

Mõlema päeva sõidud näitasid, et ehkki noored on üha teravamad, suudavad veteranid ikka veel kastanid tulest välja tuua. Karika viis suvepealinna teenekas Allar Raja (Pärnu SK Kalev), kes oli pikal distantsil konkurentsitult kiireim (13.12), teisel päeval pidi aga kolmanda kohaga leppima (6.20). Kokkuvõttes teises koha saavutas mõlemal distantsil teisena finišeerinud narvalane Mikhail Kushteyn, ajad vastavalt 13.23 ja 6.19. Kolmandaks platseerus Raja klubikaaslane Johann Poolak, kes oli pikal maal 13.23-ga kolmas, klassikalisel distantsil 6.23ga viies.

Eesti sõudmise läbi aegade üks teenekamaid mehi Tõnu Endrekson (Pärnu SK) oli esimesel päeval 13.32-ga alles kuues, ent tõestas teisel, et tema on jätkuvalt klassikalisel distantsil parim ühesemees (6.18). Üldarvestuses tagas pingutus kahekordsele olümpiamedalistile viienda tulemuse. Neljapaadi pikaaegne eessõudja Kaspar Taimsoo (Viljandi SK) oli kokkuvõttes seitsmes, Rio pronksmedalist Andrei Jämsä (Pärnu SK) 11es.

Meeste paarisaeru kahepaadil valitses kahel päeval järjest SAK Tartu paar Karl-Joosep Orav – Martin Siiman (19.36). Neile järgnesid sama klubi esindus Tanel Kliiman – Ken-Markus Üle (19.49) ja Pärnu sõudeklubi atleedid Sebastian Orav ning Marcus Viks (19.57).

Naiste samas paadiklassis tegid rivaalidele tuule alla Narva SK Energia noorsõudjad Jelizaveta Petrova ja Uljana Safonova (21.39). Teiseks-kolmandaks platseerusid Berit Alttoa – Heike Lehiste (Pärnu SK Kalev, aeg 21.53) ja Bärbel Rõõm – Lisete Mänd (Pärnu SK, 22.23).

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid