Avaseti alustuseks kaotas Kontaveit kaks oma servigeimi järjest ja Sabalenka ühe. Rohkem murdeid ei tehtud ja sett kuulus Sabalenkale 6:4.

Teises setis jõudis esimesena murdeni Kontaveit kuuendas geimis. Sabalenka suutis kohe vastu murda, kuid seda tegi ka Kontaveit ega andnud seejärel enam edu käest. Sett eestlannale 6:3.

Otsustav sett kuulus paraku juba kindlalt maailma neljandale reketile (6:1), kes võitis 2:1 eduseisult kahel korral järjest Kontaveiti servigeimi.

Sabalenka tegi lausa 39 äralööki Kontaveiti 19 vastu. Sundimata vigu kogunes valgevenelannal samuti enam - vastavalt 47 ja 32. Üldpunktid jäid võitja kasuks 85:72. Esimese servi õnnestumise protsent oli Sabalenkal 75 ja Eesti esireketil 65. Kontaveit realiseeris seitsmest murdepallist kolm, Sabalenka kümnest viis. Matš kestis tund ja 47 minutit.

Sabalenka on nüüd suutnud Kontaveiti võita kõigis viies omavahelises mängus. Eestlannal lõppes tänasega koguni 22-mänguline võiduseeria sisetingimustes.

Valgevene täht kohtub poolfinaalis teise asetusega hispaanlanna Paula Badosaga (WTA 3.), kes sai täna tuneeslanna Ons Jabeurist (WTA 10.) jagu 7:6 (11:9), 1:6, 6:3 .

Kontaveit sai Stuttgartis kaks võitu. Esimeses ringis oli ta 3:6, 6:4, 6:4 üle sakslannast Angelique Kerberist ja eile hilisõhtul peetud teise ringi matšis alistas Kontaveit venelanna Jekaterina Aleksandrova 2:6, 6:3, 7:6 (7:5).