Marek on rohkem teada-tuntud suusaringkondades, ent jalgrattasport on piltlikult öeldes teine armastus. Okei, võib-olla kolmas. Ise harrastajana aastaid rattamaratone ja -rallisid sõitnud.

Puhtalt isa veenmise ja utsitamise toel sattus rattaspordiga sina peale ka Laura Lizette. Algus oli keeruline, võttis vahel pisaragi silma. Ometi, hakkas meeldima. Entusiastlik ja nõudlik isa kogu aeg saatjaks. Kindla plaani järgi, läbimõeldult tippspordi poole. Seni on kõva panustamine tulemust ja edu toonud.

Mullu jõudis Laura Lizette tiitlivõistlustel kolm korda 20 parema hulka. Ootused olid suuremad, kuid suvine haigus jättis oma jälje. Tänavu juunioride rahvuste karikal, ühepäevasõidul Gent-Wevelgem 2. koht. Ajalooline poodium. Esimene eestlanna, kes juunioride vanuses sedavõrd kõrgele küündinud.

Aga isa on otsekohene, see kõik ei maksa: „Tänavused juunioride tiitlivõistlused on õige eksami aeg. Kõik eelnev on olnud põhikool. Juunioride tiitlivõistlustel jagatakse lepinguid. Eksam noortetööle, mida sa oled teinud. See ei näita küll otseselt, kus sa täiskasvanuna võiksid maailmas olla, aga sellega luuakse alus tulevasteks aastateks. Julgen öelda, et jõuda naiste jalgrattaspordis maailma tippu ei ole maailma kõige raskem ülesanne.“ Mida Marek selle all mõtleb?

Naiste jalgrattasport on tõusutrendis. Sinna panustatakse, sponsorid soovivad meeste tiimide kõrval näha ka kõrgel tasemel naiste tiime, auhinnarahasid jõudu mööda ühtlustatakse. Tundub olevat hea aeg pildile kerkida. Mis sellel hooajal Laura Lizettel veel ees seisab ja millised on tulevikuplaanid? Kas profitiimid juba koputavad uksele ja soovivad endaga siduda?

Saates on ka Shimano plokk ning küsimusmäng. Eelmise saate küsimusmängu auhinna, kaks tasuta pääset Gravel Grinder Estonia rattasõidule, võitis Erik Aibast. Palju õnne! Võitjaga võetakse ühendust.

1x
00:00