Avasett kuulus kindlalt venelannale 6 : 2. Kontaveit kaotas oma teise ja kolmanda pallingugeimi, jäi 1 : 5 kaotusseisu ega suutnud enam setti päästa.

Eestlanna sai mängu esimesed kolm murdepalli teise seti neljandas geimis, kuid Aleksandrova suutis need kõik päästa. Kontaveiti esimene murre tuli kuuendas geimis ning 4 : 2 edu maailma kuues reket enam käest ei andnud.

Otsustavas setis püsis seis tasakaalus kuni 2 : 2-ni ning siis tegi eestlanna seti esimese murde. Eduseisul 5 : 4 ei suutnud Kontaveit aga mängu lõpetada ning kaotas oma pallingu. Sett läks kiiresse lõppmängu. Seal püsis seis tasakaalus 5 : 5-ni, mille järel Kontaveit võitis kaks viimast punkti. Väga tasavägine kohtumine kestis kaks tundi ja 17 minutit.

Alates teisest setist väga hästi servinud Kontaveit lõi üheksa ässa, tegi kaks topeltviga ja realiseeris kuuest murdepallist kaks. Aleksandrova kasutas ära kõik kolm murdepalli, neist kaks avasetis. Venelanna tegi äralööke rohkem – 38:33 –, kuid ka sundimata vigu kogunes tal enam (56 : 41). Esimese servi õnnestumise protsent oli Kontaveitil 63 ja Aleksandroval 57%.

Kontaveit läheb järgmises ringis kokku Arina Sabalenkaga (WTA 4.), kes alistas täna päeval Bianca Andreescu (WTA 121.) 6 : 1, 3 : 6, 6 : 2.

Kontaveit oli kolmapäeva õhtul alistanud avaringis endise maailma esireketi Angelique Kerberi 3 : 6, 6 : 4, 6 : 4. Aleksandrova sai 7 : 6 (5), 7 : 6 (6) jagu hiinlannast Shuai Zhangist (WTA 40.).

Kontaveit ja Aleksandrova olid varasemalt kohtunud kahel korral. Mõlemad mängud oli võitnud eestlanna.