"Mul on seal [Venemaal] väike sõprusringkond, aga nüüdseks on see kahanenud peaaegu olematuks. Ma olen nii pettunud. Poisid, keda ma tean, helistasid mulle kohe sissetungi alguses ja kirjutasid: "Mul on väga kahju, aga me ei saa midagi teha." Muidugi te saate teha. Kui te vaikite, tähendab see, et toetate Ukrainas toimuvat ja ma ei saa aru, miks," rääkis Zinchenko Ukraina portaalile Sport.

Ukrainlane usub, et ühtegi tuntud Venemaa sportlast ei võetaks vahi alla, kui ta Ukraina sõja avalikult hukka mõistaks.

"Võib-olla on nad hirmul, sest näevad sotsiaalvõrgustikes, kuidas venelasi protestimise tõttu vangi viiakse. Kuid vaadake jalgpallureid või kedagi, kellel on palju jälgijaid. Kas suudate ette kujutada, et nad arreteeritakse, kui üks neist postitab sõnad: "Sõbrad, me oleme sõja vastu, me peame selle lõpetama". Muidugi ei arreteerita. Kahju, et nad midagi ei ütle," lisas Zinchenko pettunult.

Tegelikult võivad sportlasi sellise avalduse eest siiski ähvardada karmid tagajärjed, sest Venemaal kehtestatud seadus sätestab karistuse, kui keegi nimetab Ukrainas toimuvat „sõjalist erioperatsiooni“ hoopis sõjaks või sissetungiks.

25-aastasel Zinchenkol on Venemaa jalgpallurite hulgas sõpru, sest ta alustas profikarjääri Ufa klubis. Manchester Citys mängib ta alates 2016. aastast.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid