Suurima üllatuse vormistas Villareal, kes kukutas konkurentsist Müncheni Bayerni, olgugi et neil oli avamängust 1:0 eduseis. Bayern avaldas esimestest minutitest peale Hispaania klubi väravale meeletut survet - mängu lõpuks olid pealelöögid 23:4 ja Bayerni palli valdamine 68% vs 32%.

Robert Lewandowski viis Bayerni 52. minutil juhtima ning koondtulemusega 1:1 tüüris mäng juba lisaaja poole, 88. minutil sepistas Samuel Chukwueze kiirrünnaku lõpetuseks 1:1 ja koondseisuks 2:1.

Villareal pääses poolfinaali teist korda klubi ajaloos, esimene kord suudeti seda 2006. aastal, kui mängiti üle Milano Inter.

Madridis peetud põnevuskohtumises tuli Londoni Chelsea välja avamängu 1:3 kaotusseisust. 15. minutil avas mänguskoori Mason Mount, 51. minutil suurendas edu Antonio Rüdiger, 75. minutil Timo Werner. 80. minutil lõi ühe värava tagasi kaks minutit varem vahetusest sekkunud Rodrygo ning koondseisult 4:4 mindi lisaajale.

Reali päästeingliks osutus avamängus kübaratriki teinud Karim Benzema, kelle pealöögist keriti tabloole numbrid 2:3 ja kokkuvõttes 5:4.

Kolmapäeval peetakse ülejäänud veernadfinaalid Madridi Atletico - Manchester City (avamäng 0:1) ning Liverpool - Benfica (avamäng 3:1).