Kikas võinuks kindlustada meistritiitli juba eelmises mängus, neljandas geimis juhtiti 24:19. Ometi suutis Bigbank päästa viis matšpalli, võitis mängu lõpuks 3:2 ja viigistas seeria 2:2-le.

Täna oli lõpus kõik vastupidi. Kõik oli juba Bigbanki käes, viiendat geimi juhiti 11:6 ja 14:11... aga miski ei olnud veel otsustatud. Sten Esna ja Laos Lukase tüüritud Kikas ei kaotanud eneseusku lõpuni. Kaks vajalikku blokki Kätriin Põllult, olulistel hetkedel lõi palli maha Raili Hunt, servijoonel ei väristanud kätt - eksimus lõpetanuks seeria! - Merilin Paalo. Kaotusseis pöörati võiduks 16:14! Nõnda võitis Kikas ülipõneva seeria kokkuvõttes 3:2 (3:0, 1:3, 3:0, 2:3, 3:2).

Hunt kogus täna 24 punkti, Põld 16, Paalo 14, Maren Mõrd 10, Laura Liisa Maiste 6, Helena Loos 5 ja Maret Kuuse 2. Tartu resultatiivseimad olid Ingris Suvi (21), Ingrid Kiisk (14) ja Eliise Hollas (13; 8 blokki). STATISTIKA

Tehtud! Õige aeg avada šampus.

Pronksiseerias oli samuti seis viigis 2:2. Otsustav mäng peeti täna Audentese spordihallis 320 inimese ees. Viljandi Metall tunnistas Audentese paremust numbritega 1:3 (22:25, 25:23, 23:25, 18:25). Metalli ei päästnud kaotusest isegi Kertu Laagi 35 punkti, Julija Mõnnakmäe lisas 14. Audentese resultatiivseimad olid 22-ga Eva Liisa Kuivonen ja Nora Lember.

Tallinna Ülikool/Kikas - Tartu Ülikool/Bigbank 3:2

1. geim 8:7, 14:16, 22:25

2. geim 8:6, 16:10, 25:21

3. geim 8:5, 16:11, 23:25

4. geim 7:8, 14:16, 25:18

5. geim 5:8, 16:14 (Kikas tuli välja kaotusseisudest 6:11 ja 11:14!)