Kanepi oli teise seti lõpus kaotuse äärel, kuid suutis kümnendas geimis 4:5 kaotusseisus Rogersi pallingu murda. Sealt edasi võitis eestlanna kümnest geimist kaheksa ja vormistas võidu, kui mängitud sai kaks tundi ja 58 minutit.

Avasetis suutsid mõlemad mängijad oma pallingugeime hoida, kusjuures Kanepi pidi päästma kaheksa murdepalli (neist viis viimases geimis) ja Rogers kaks. Kiires lõppmängus jäi Kanepi kiiresti 1:5 taha ja kaotas lõpuks 2:7.

Teises setis murdis Rogers Kanepi teise servigeimi ning juhtis seejärel 3:1, 4:2 ja 5:3. Eestlanna kümnenda geimi murde järel kasutas Rogers meditsiinilist pausi, kuna kukkus palli päästes põlve ja küünarnuki veriseks. Mängu jätkudes pidi Kanepi päästma ühe murdepalli, ent suutis servigeimi hoida. Järgmises geimis pani eestlanna setile võiduka punkti (7:5), murdes teistkordselt vastase pallingu.

Otsustav sett kuulus juba üsna kindlalt Kanepile - eestlanna pääses kahe murde järel 4:1 juhtima, lõpuks olid eestlanna võidunumbrid 6:2.

Kanepi lõi ühe ässa, tegi kaks topeltviga ja realiseeris kümnest murdepallist viis. Neli ässa löönud ja viis topeltviga teinud Rogers kasutas 16-st murdevõimalusest ära vaid kaks. Kuni kolmanda setini väga tasavägiselt kulgenud mängu üldpunktid jäid eestlanna kasuks 121:111. Esimese servi õnnestumise protsent oli eestlannal 62 ja ameeriklannal 53%.

Kanepi läheb järgmises ringis vastamisi poolatari Magdalena Frechiga (WTA 87.), kes sai kahekordselt Wimbledoni võitjalt Petra Kvitovalt (WTA 32.) loobumisvõidu, kui juhtis 7:6, 3:2.

Meie esinumber Anett Kontaveit (WTA 6.) Charlestoni turniiril ei osale. Eestlanna peaks järgnevalt mängima Stuttgarti WTA 500 kategooria turniiril, mis peetakse 18. - 24. aprillini.