Nagu Žalgirise Euroliiga mängudel on pärast Venemaa vägede sissetungi Ukrainasse tavaks saanud, avaldavad meeskonnad kohtumise eel ukrainlastele toetust. Ka eilse mängu eel sai näha, kuidas algviisikusse kuulunud mängijad ja kohtunikud rivistusid väljaku keskele ning hoidsid käes Ukraina lippu, kus oli kirjas "STOP WAR" (Peatage sõda).

Erinevalt Žalgirise mängijatest ja kohtunikest Crvena zvezda pallurid aga lippu kätte ei võtnud. Žalgirise enam kui 10 000-pealine publik vilistas Crvena zvezda pallurid mõistagi välja. Hiljem skandeeriti saalis ka "F**k you, Serbia!" ja "Serblased on venelaste l****d!"

Suur osa Serbia korv- ja jalgpallifännidest on pärast sõja algust asunud agressori Venemaa selja taha. Ukrainale on keeldunud toetust avaldamast ka klubid ise.

Eile oli saalis ka grupp Crvena zvezda fänne, kellest osa toimetas politsei teisel poolajal saalist välja.

Crvena zvezda ameeriklasest korvpallur Aaron White kirjutas pärast mängu Twitteris, et käsk lipust eemale hoida tuli ülevalt.

"Kogu tiimile öeldi, et me lippu ei puutuks. Tahan teha selgeks, et ma ei toeta sõda ja tahan, et maailmas oleks rahu," teatas White, kes esindas aastatel 2017–2019 Žalgirist.

Pärast Twitteri postitust sai White kriitikat nii Žalgirise kui ka Crvena zvezda fännidelt. Leedulased leidsid, et White oleks võinud klubi korraldust eirata ja serblastele ei meeldinud, et White tiimi poolt antud käsu avalikuks tegi.

Oma kommentaari kirjutas ka korvpalluri abikaasa Grace White, kes vastas vihasele leedulasele. "Meie pere armastab Leedut ja Žalgirist tohutult. Täna pani Aaroni tööandja ta väga keerulisse olukorda, ta tahab lihtsalt selgitada, mille eest ta seisab."

Nüüdseks on Grace White'i vastus kustutatud.

"Crvena zvezda esindab riiki, mis suhtub olukorda pisut teisiti kui meie," ütles Žalgirise kapten Paulius Jankunas Leedu Delfile. "Nemad elavad ühes maailmas, meie teises. Arvan, et meie näeme olukorda realistlikumalt ja kainemalt. On hea, et meie fännid näitasid leedulaste positsiooni."

Žalgiris võitis mängu lisaajal 103 : 98.

Jaga
Kommentaarid