Pühapäevases avamängus sõitis SK Tapale külla Raasiku/Mistra. Liigatabelis lahutas meeskondi vaid üks punkt ning kolme omavahelise mänguga sel hooajal oli kirja saadud kõikvõimalikud tulemused – Tapa võitis korra kahe, Raasiku korra nelja väravaga ning ühel puhul tehti 26:26 viik.

Põnevusetendus Tapal kulmineerus viimasel veerandtunnil

Vastavalt lähiajaloole algas ka pühapäevane kohtumine tasavägiselt, kuid kui mõlemapoolne rohke tehniline praak välja roogiti, sai 12. minutiks esimese tõsisema edu Raasiku/Mistra. Kaks korda järjest tabas Markus Kask, tehes seisuks 7:4.

Kodumeeskonnal sattus täiesti pidurdamatusse hoogu kapten Marten Saar, kelle tabamusest tuli 16. minutil 8:8 viik ja viis minutit hiljem viis 21-aastane mängujuht meeskonna 11:9 ette. Selleks hetkeks oli Saare nimel juba seitse väravat. Vaheajavileks kasvas Tapa edu 16:12 peale.

Tapalased jätkasid hästi ka pärast puhkepausi, Saarele lisaks hakkas võimsalt pommitama Vahur Oolup, kelle täpsest viskest tuli 44. minutil 25:18. "Käsipallimäng algab 45. minutist," kõlab levinud kõnekäänd ja nii arvas ka Raasiku/Mistra. Enrico Anton ja Marko Slastinovski said üles hea viskehoo ja vahe hakkas vähenema.

Kui veel 50. minutil oli seis 28:23, siis viis minutit hiljem tuli Martin Neruti viskest 28:28 viik. Raasikul sai seejärel punase kaardi sünnipäevalaps Juri Sohhorovitš, kuid kolm minutit enne lõpuvilet oli seis veel 29:29. Oolup viis Tapa juhtima, Jens Ülesoo tegi hiilgava tõrje ning Saar kasvatas edu.

Enamaks kui Slastinovski tabamuseks raasikulastel aega polnud ja Tapa sai 31:30 võidu. Saar viskas üleplatsimehena 14 väravat, Oolup lisas üheksa. Kaotajate täpsemad olid Slastinovski kaheksa ja Anton kuue tabamusega.

Viljandi läks avaminutitega eest ja Tallinnat järele ei lubanud

Viljandis läksid teist korda sel nädalal vastamisi Viljandi HC ja HC Tallinn, kes alles neljapäeval olid Tallinnas teinud võitlusliku 27:27 viigi. Pealinlastel puudus ühemängulise keelu saanud peatreener Bo Østergaard ja nii võttis juhendamise ajutiselt üle klubi tegevjuht ja endine peatreener Risto Lepp.

Mulgid tegid kohtumisele välkalguse ja viiendal minutil viis Simon Drõgin meeskonna 4:0 juhtima. Rasmus Ots oli postide vahel suurepärases tõrjetujus ning enne kui tema koondisekaaslased Kaspar Lees ja Jürgen Rooba tabama hakkasid, hoidis värava üle viie minuti lukus.

Tallinn sai avapoolajal viis kaheminutilist karistust, mis ilmselgelt lõhkus mängurütmi ja võõrustajad edu käest ei andnud. Puhkepausile minnes juhtis Viljandi 16:11. Külalised väljusid riietusruumist aga isukalt ning Rooba vähendas 35. minutil vahe vaid kolmeväravaliseks – 17:14.

Tagaajamistempole vajutasid pidurit pealinlased ise, sest väravavaht Marius Aleksejev sai minut hiljem nii punase kui ka sinise kaardi. Viljandi põgenes seepeale uuesti kaugemale eest, 42. minutil tuli kohtumise suurim edu, kui Mihkel Lõpp seisuks 22:15 tegi.

Lõpuvile kõlades olid Viljandi võidunumbrid 27:22. Ott Varik ja Hendrik Koks viskasid võitjate heaks viis ning Mihkel Lõpp ja Mikk Varik neli väravat. Tallinna resultatiivsemad olid Lees kuue, Rooba viie ja Aleksei Štšerbak nelja tabamusega.