Simon Fourcade, kes töötab Prantsusmaa laskesuusatamise juunioride koondises treenerina, sattus tänavu veebruari lõpus noorte ja juunioride MMil väiksesse lipuskandaali.

Nimelt otsustasid USA-s Soldier Hollow’s toimunud MMi korraldajad pärast Ukraina sõja puhkemist Venemaa koondislased tiitlivõistluselt eemaldada. Kui korraldajad Venemaa koondise lipud suusastaadionilt maha võtsid, kleepis Fourcade venelaste määrdeboksile uue Venemaa lipu. Selleks lõikas ta Prantsusmaa lipu tükkideks ja vahetas värvide asukohad.

"Kui oleks tulnud karistus, siis see oleks puudutanud ainult mind. See oli minu otsus. Ma ei kartnud, et meie meeskond saab karistada. Kuid see ei olnud poliitiline tegu, see oli lihtsalt inimlik tegu. Nägin pettumust Venemaa treenerite ja abipersonali silmis, nägin pisaraid sportlaste silmis. Seda ei tohiks juhtuda," rääkis Fourcade Match TV-le.

Ukraina laskesuusataja Dmõtro Pidrutšnõi andis aga selle peale teada, mis ta vendadest arvab: "Martin ja Simon, minge p*****! Ma loodan, et teie lapsed ei pea kunagi tundma seda valu, mida praegu tunnevad Ukraina lapsed. Nad on sunnitud kodust lahkuma, kuulnud järjepidevat pommitamist, näinud kuidas nende emasid vägistatakse ja sugulasi tapetakse. Mul on tõsiselt kahju, et andsin Martinile oma hääle, kui ta kandideeris rahvusvahelise laskesuusaliidu sportlaste komisjoni."

"Kuidas te võite öelda, et sport ja poliitika ei käi kokku, kui Venemaa sportlased käivad Moskvas sõda toetavatel kontserditel ja kannavad Z-tähte oma riietel? Sporti on alati propagandistlikel eesmärkidel ära kasutatud. Sõja algusest alates on ainult üks Venemaa sportlane mulle kirjutanud, et tal on oma riigi tegevuse pärast häbi, kuid oma lähedaste turvalisuse huvides pole ta sellest avalikult rääkinud. Ülejäänud Venemaa ja Valgevene sportlaste vaikus on mulle mõista andnud, et nad toetavad sõda ja mul ei ole seega kahju, et nad ei saa enam rahvusvahelistel võistlustel osaleda," kirjutas Pidrutšnõi Instagramis.

Simon Fourcade'i noorem vend Martin ei olnud ukrainlase kriitigaga sugugi rahul: "Ma mõistan sinu viha ja kurbust, aga see ei anna sulle õigust mind solvata, kui sa ei nõustu mu venna väljaütlemistega."

Ternopilis Ukraina rahvuskaardis teeniv Pidrutšnõi lahkas seejärel põhjalikumalt ka Martini personaalküsimust: "Kui Venemaa laskesuusatajad võistlustelt eemaldati, postitasid sa pildi pealkirjaga "Mu süda on teiega mu venelastest sõbrad." Ometi Ukraina sportlaste kohta, kes Venemaa agressiooni tõttu võistelda ei saa, pole sa midagi öelnud. Samuti pole sa kunagi avalikult Venemaa sõjategevust kinnitanud. Sellega on meie vestlus lõppenud."

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid