Tänase kohtumise avageimis jäi 25:21 tulemusega peale võõrsil mänginud Tallinna esindus, kes näitas esimeses geimis mängu parimat 45-protsendilist rünnakuefektiivsust. Teise geimi otsustavad sündmused toimusid tartlannade 18:19 kaotusseisus, misjärel kogusid võõrustajad viis järjestikust punkti ja viigistasid 25:21 geimivõiduga mänguseisu.

Kodunaiskond jätkas hea hooga ka kolmandas geimis, kui ühepoolseks kujunenud geimis loovutati külalistele vaid 15 punkti. Seeria esimese vaatuse kodusaalis 3:0 tulemusega võitnud pealinna võistkond ei suutnud mängu pööret tuua ka neljandas geimis, kus alates esimesest punktist juhtinud võõrustajad jäid peale 25:20 resultaadiga, võttes seega 3:1 (21:25, 25:21, 25:15, 25:20) võidu. Enne tänast olid finalistid tänavusel hooajal kohtunud kuuel korral, millest neli lõppesid tartlannade paremusega.

Tartu esinduse võitu andis suurima panuse Laura Reiter, kogudes 16 punkti. Kuue blokipunktiga mängu parimaks blokeerijaks tõusnud Eliise Hollas assisteeris 15, Ingris Suvi 11 ja Mari Arak 10 punktiga. Seejuures näitas Hollas kohtumise parimat kasutegurit +11. Tallinna naiskonna ridades jõudis Maren Mõrd 18, Raili Hunt 12 ja Merilin Paalo 11 punktini.

Kui pallingu vastuvõtul olid Tartu naiskonna edunumbrid 40%-37%, siis rünnakul jäädi peale numbritega 38%-33%. Võitjad kogusid blokis 13 ja servil 5 punkti, kaotajate samad näitajad olid 9 ja 5.

Viigiseisus finaalseeria jätkub Tallinna Ülikooli spordiaaalis 27. märtsil kell 18. Pronksiseeria teine vaatus toimub täna kell 16 Viljandi Kesklinna koolis, kus kohtuvad seeria esimeses mängus 3:2 võidu võtnud Viljandi Metall ja Audentese SG/Noortekoondis.