Esmalt on Välbel pajatada väga huvitav lugu jalgrattasõiduga sina peale saamisest. Kuidas ühena esimestest Eesti vabariigis oli tal kodus olemas väga arvestataval tasemel maastikujalgratas. Ta tõi selle kaasa 1991. aastal Kanadast.

Ja kuidas ta sellega aastaid enda lõbuks tiirutamas käis, Otepää kandis, ikka mäest alla ja mäest ülesse. Ning siis ühtäkki oli võistlustel stardijoonel ja hakkas poodiumikohti välja sõitma. Kaasavaraks suur hunnik andekust ja talvine treenitus.

Erilise tähelepanu all on 1997. aasta kui Välbe tuli maastikusõidus esmakordselt Eesti meistrivõistlustel medalile ning sai õiguse sõita maailmameistrivõistlustele. No see oli ikka kogemus. Kui keegi suudab neid juhtumisi ja emotsioone värvikalt edasi anda, siis on see Urmas Välbe. MM-il käidi koos Alges Maasikmetsaga ja uskuge või mitte, amatööride amatöör hakkas võistluste eelõhtul rajaga tutvudes maailma tippsõitjaid õpetama „Try again!“.

Veel räägime stuudiokülalise mälestusväärsest võidust Casino proffide üle, meenutame lennukat minekut Pärnus Niidupargi võistlusel, saame osa Tartu rattamaratoni seiklustest ning saame aimu kui vägeva emotsiooni võib anda oma mehe võit suurtuuril. Paneb õlu ojadena voolama.

Vestlust suunab Ivar Jurtšenko.

Otsige taskuhääling "Jalgrattapalavik" ülesse Apple podcastist, Soundcloudist ja Spotify rakendustest, hakake jälgijaks ning uued saated jõuavad teieni kiirelt ja mugavalt.

1x
00:00