TalTech haaras juhtohjad teise veerandi keskel - see periood võideti 23:15 - ning edu enam käest ei andnudki.

Poolteist minutit enne lõppu jõudsid külalised veel kuue punkti kaugusele (90:96), kuid sealt edasi Ventspils enam ühtegi punkti ei saanud.

Taltechi resultatiivseim oli Brandon Childress, kes tõi suurepärase visketabavuse juures 32 punkti ja jagas seitse resultatiivset söötu. Kaksikduubli teinud Oliver Metsalu viskas 22 punkti ja võttis 10 lauapalli.

Kodumeeskonna võitu jäid varjutama Indrek Kajupanga ja Tanel Soku vigastused. TalTechi peatreener Alar Varrak avaldas siiski lootust, et kui traumad ei osutu kardetust raskemaks, võivad nad play-offiks juba tagasi olla.

TalTech oli juba enne tänast kindlustanud põhiturniiril neljanda koha. Nad lõpetasid 18 võidu ja 8 kaotusega.

Eelmises mängus Tartu Ülikoolile kaotanud Ventspils jäi tänasega ilma oma teisest kohast, neist möödus BC Kalev/Cramo (mõlemal klubil 21-5). Põhiturniiri on võitnud Riia VEF.

TalTechi ja Ventspilsi hooaja esimene kohtumine oktoobris Lätis lõppes Ventspilsi 86:71 võiduga.