Klubi Tartu Maratoni ürituste peakorraldaja Indrek Kelgu sõnul on korraldusmeeskonna ühine soov aidata Ukrainast sõja eest põgenevaid inimesi. „Leiame, et praegusel ajal on tervislik eluviis ehk aktiivne värskes õhus liigutamine üks võtmetähtsusega asju, mida enda füüsilise ja vaimse tervise jaoks teha saab. On ju teada, et keerulistel aegadel tuleb tagasi tulla põhitõdede juurde ja nendeks on piisav uni, toit ning regulaarne liikumine. Oleme MTÜ ja paraku ei ole meil võimalik teha suuri annetusi, kuid tunneme, et tahame aidata ja asi, mida me teha saame, on võimaldada ukrainlastele tasuta osalemine meie üritustel,“ selgitab Kelk.

Klassiku sarja kuulub aasta jooksul 5 üritust, millest üks osavõistlus ehk 48. Tartu Maraton on juba toimunud. Järgmised sarjas on: 40. Tartu Maastikumaraton (8. mai), Tartu Rattaralli (29. mai), Tartu Rattamaraton (18. september) ning Tartu Linnamaraton (1. oktoober). Kavas on ka lasteüritused, mis toimuvad päev enne põhiüritusi.

Kõikidel eelmainitud üritustel saavad Ukrainast pärit täiskasvanud ja lapsed tasuta osaleda. Selleks tuleb registreerides märkida riigiks Ukraina ning stardimaterjale välja võtma minnes esitada isikut tõendav dokument. Registreerida on võimalik SIIN.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid