Petrõkina kogus lühikavas 60,24 punkti, millega ta sai lühikavas 17. koha. Petrõkina isiklikuks rekordiks lühikavas on 64,92 silma. Vahed eespool olevate konkurentidega on aga väikesed. Kümnendat kohta hoidev kanadalanna Madeline Schizas kogus 3,96 punkti enam. Reedesesse vabakavva pääses 24 parimat.

Lühikava järel on liider jaapanlanna Kaori Sakamoto 80,32 punktiga. Talle järgnevad belglanna Loena Hendrickx (75,00 p) ja ameeriklanna Mariah Bell (72,55 p).

Jaanuaris Tallinnas toimunud EM-il teenis Petrõkina lühikavaga 58,30 punkti. Toona tegi ta vabakavas aga isikliku rekordi, kogudes 128,77 silma. Kokku teenis ta Tallinnas 187,07 punkti, millega oli mäletatavasti kaheksas. Kui Montpellier'is õnnestuks Petrõkinal sarnane sooritus teha, koguks ta ligikaudu 189 punkti. Mullusel MM-il oleks 189 silma andnud 13. koha.

Eesti naiste seniseks parimaks tulemuseks iluuisu MM-il on Jelena Glebova 13. koht 2012. aasta MM-ilt.

ENNE VÕISTLUST

17-aastane Petrõkina kogus tuntust tänavu jaanuaris Tallinnas toimunud Euroopa meistrivõistlustel, kus ta saavutas kaheksanda koha.

Kokku on naiste üksiksõidus võistlustulle asumas 33 sportlast. Lühikavas on Petrõkina stardijärjekorras 19. Petrõkina jaoks on tegemist MM-debüüdiga. Edasi vabakavasse pääsevad 24 paremat. Lühikava sõidetakse reedel.

Petrõkina tuleb täna jääle Eesti aja järgi kell 14.50.

Võistluse eel võib suurimaks soosikuks lugeda 21-aastast jaapanlannat Kaori Sakamotot, kes võitis veebruaris toimunud Pekingi olümpiamängudel pronksmedali. Teda edestanud venelannad Prantsusmaal aga starti ei pääse.