Võistlust kolmandalt positsioonilt alustanud Vips tegi hea stardi ning tõusis juba esimese kurvi järel sõitu juhtima. Eestlane näitas kogu võistluse vältel parimat kiirust ning omas enne boksipeatust lähima jälitaja Jack Doohani ees kuuesekundilist edumaad.

Seejärel tabas Vipsi aga totaalne ebaõnn: mehaanikute vea tõttu kulus vasaku esirehvi kinnitamisele meeletult aega ja võistlust juhtinud sõitja langes hoobilt 13. kohale. Virtuaalsest liidrist Felipe Drugovichist jäi ta maha 14 sekundiga.

Vips jätkas võitlemist, tegi viis möödasõitu ning suutiski seitse ringi enne lõppu tagasi kolmandale kohale tõusta. Kuigi mõned ringid enne võistluse lõppu tuli rajale ka turvaauto ning boksiteel lendama hakanud rehvide tõttu valitses mõneks hetkeks tõeline kaos, siis eesotsas enam muudatusi ei tekkinud.

Võistluse võitis Theo Pourchaire (ART), teine oli Liam Lawson (Carlin) ning Vipsi järel jäi esimesena karikata Ralph Boschung (Campos).

Enne võistlust:

Kvalifikatsioonis oli eestlane kolmas, millega pandi paika pühapäevase põhisõidu stardijärjekord.

Laupäevases sprindisõiduks pöörati kvalifikatsiooni esimesed kümme autot järjekorras ümber. Võistlust kaheksandalt kohalt alustanud Vips ületas finišijoone seitsmendana.

Sprindisõidus jagatakse kaheksale paremale punkte süsteemis 10-8-6-5-4-3-2-1, põhisõidus kümnele paremale süsteemis 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1.