Mäletatavasti suutis ta seal üllatuslikult finaali murda, viies Eesti rekordi 6,62-ni. Nüüd ta Belgradi sise-MM-i stardi eel veksleid välja ei käi, kuid eesmärgid on taas kõrged.

„Pärast eestikaid testisin veel korra Taanis vormi, jooksin veel korra 6,64. Pärast seda olen lihtsalt MM-iks valmistunud, hoolitsenud tervise eest ja nüüd on vaja siin anda vaid viimased lihvid. Ettevalmistus on läinud plaanipäraselt, pole ühtegi tagasilööki olnud,” kinnitas Karl Erik Nazarov, kes alates sügisest on harjutanud Taani treeneri Mikkel Larseni plaanide järgi.

Mida loodad siin korda saata?

„Midagi vägevat. Need on ikka maailmameistrivõistlused, alla latti ei tulnud siia hüppama. Tahaks rahvale pakkuda häid emotsioone ja kiireid aegu.”

Kuhu lati endale paned?

„Ei hakka midagi konkreetset ütlema, muidu hakatakse kinni haarama. Tahan oma jooksu teha hästi ära. Mitte normaalselt, vaid hästi.”

Eilne päev polnud tema jaoks päris tavaline, nimelt sai Nazarov 23-aastaseks. Päev algas juba teistmoodi, nimelt võttis toanaaber Keiso Pedriks kohe sissejuhatuseks sünnipäevalaulu üles. Sööklas õnnitlesid teda teisedki koondisekaaslased. Aga muidu pole tõkkesprinter Pedriks Nazarovi vastu ülearu hell olnud, printsipiaalsetes FIFA arvutimängu duellis juhib Pedriks 9 : 2.

Eile tutvus Nazarov ka tavapärasest vedrutavama võistlusrajaga. „Minu meelest võiks iga võistlusrada selline olla. Juba tossus kiirendusi tehes tundsin esiteks, et vorm on hea ja see rada ka viskab täpselt nii nagu mulle meeldib,” kiitis Nazarov.

Aga kes võidab – kas maailmarekordimees Christian Coleman või olümpiavõitja Lamont Marcel Jabobs? Nazarov jäi vastuse võlgu. Aga meenutas ajalugu: 2018. aasta MM-il sai Coleman eeljooksust edasi ajaga 6,70, lõpuks jooksis 6,37. Nii ongi, et kui pead esimestes jooksudes pingutama rohkem kui teised favoriidid, siis ei ole sul lõpuks finaaliks pauerit nii palju alles.”

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid