Mõlemad meeskonnad tulid mängule korralike võiduseeriate pealt. Arsenal oli järjepanu võitnud viis, Liverpool kaheksa liigamängu. Nii hea vormi pealt polnud need meeskonnad omavahel kohtunud alates 2009. aasta aprillist, kui tehti 4:4 viik.

Liverpooli lõi 54. minutil juhtima Diogo Jota, kes on seitsmes Arsenali vastu peetud mängus löönud nüüdseks seitse väravat. Lõppskoori vormistas 62. minutil Firmino, kes kuus minutit varem Jota välja oli vahetanud.

Liverpoolil lubas liidriga vahet vähendada City kahe päeva tagune libastumine võõrsil Crystal Palace'i vastu (0:0).

Teises eilses mängus oli Tottenham sama skooriga võõrsil parem Brightonist. 37. minutil sahistas võrku Cristian Romero, 57. minutil Harry Kane.

Kane möödus Premier League'i võõrsilväravate arvestuses Wayne Rooneyst. Kane'ile oli see võõral väljakul 95 tabamus 139 mängu jooksul, Rooney lõi 243 võõrsilmänguga 94 väravat.