Kanepi alustas kohtumist hästi ning haaras tänu murdele esimeses setis 5 : 2 eduseisu. Kohtumise kümnendas geimis oli eestlannal kasutada vastase pallingul ka kaht settpalli, kuid Dart mängis otsustavatel hetkedel kindlalt ja viis avaseti lõpuks kiiresse lõppmängu. Seal haaras inglanna kohe kiirelt 4 : 0 eduseisu ning kuigi Kanepil õnnestus tiebreak 4 : 4 viigistada, siis viimased kolm punkti kuulusid jällegi Dartile.

Teises setis mängis Dalt oma servigeime tunduvalt kindlamalt ning asus murdega 4 : 2 juhtima. Kanepi suutis seejärel küll paar matšpalli likvideerida ning omas viimases geimis ka kaht murdepalli, kuid lõpuks õnnestus Dartil siiski kolmandal katsel matš 7 : 6, 6 : 3 lukku lüüa.

Eestlanna lõi kohtumise jooksul kuus ässa ning tegi ka sama palju topeltvigu, Darti vastavad numbrid olid neli ja kaks. Viiest murdepallist suutis Kanepi realiseerida kaks. Inglanna kasutas seevastu seitsmest murdevõimalusest ära koguni viis.

Järgmises ringis kohtub Dart ameeriklanna Madison Keysiga (WTA 29.)

Enne kohtumist:

Kanepi jõudis 32 parema hulka tänu 6 : 4, 6 : 3 võidule 21. asetusega šveitslanna Belinda Bencici (WTA 25.) üle.

Kanepi jäi avasetis servimurdega 2 : 3 taha, kuid pärast Bencici pallingugeimi võitu (2 : 4) võitis ta kaheksa geimi järjest, võites sel teel esimese seti ja läks teist setti 4 : 0 juhtima. Bencic tegi ühe servimurde tagasi, vähendades kaotusseisu 1 : 4-le. Esimene matšpall oli Kanepil kasutada šveitslanna servil seisul 5 : 3. Viimases enda servigeimis ei loovutanud ta eelmise aasta Tokyo olümpiavõitjale punktigi.

1/16-finaalis on Kanepi vastaseks 25-aastane Dart, kes sai eile elu esimese võidu TOP30 mängija üle, kui alistas ukrainlanna Elina Svitolina (WTA 18.) 2 : 6, 6 : 3, 6 : 3.

Järgmise vastase kohta ütles Kanepi: "Olen temaga poolteist aastat tagasi mänginud. Oli raske mäng. Ootan alati rasket mängu. Eks ole näha, kuidas läheb."

Kanepi ja Darti ainus omavaheline kohtumine leidis aset 2019. aastal Prantsusmaal Cherbourg-en-Cotentinis 25 000-dollarilise auhinnafondiga ITF-i siseturniiri finaalis, mille Kanepi võitis 6 : 4, 6 : 4. Kanepi jäi selles mängus 1 : 4 kaotusseisu, kuid võitis viis geimi järjest. Teises setis püsis seis tasavägine 4 : 4 viigiseisuni.