„Fredo nõudis hagis, et Trisna lükkaks ümber tema poolt avalikkuses esitatud väited, mille kohaselt ta väärkohtles Trisnat, ähvardas teda ning võttis temalt süütuse. Samuti taotles Fredo kohtult Trisnalt kahjuhüvitise väljamõistmist, et hüvitada temale vastavate väidete avaldamisega tekitatud maine kahjustamine," teatas Trisna kaitsja, vandeadvokaat Oliver Nääs.

"Maakohus leidis oma otsuses, et Trisna poolt tema ja Fredo suhte kohta avaldatud väited vastavad tõele ning alust Fredo hagi rahuldamiseks ei esine. Seega leidis kohtumenetluses tõendamist, et Fredo väärkohtles seksuaalselt mitmete aastate vältel Trisnat, kellega tal oli sel ajal treeneri ja õpilase suhe. Kohtu hinnangul ei olnud Fredo õigustused, et tegemist oli tavapärase ja normaalse võrdsete partnerite suhtega, kooskõlas teiste asjas esitatud tõenditega," lisas Nääs.

Samuti Trisnat esindanud vandeadvokaat Diana Minumets lisas: „On äärmiselt kahetsusväärne, et pärast kõiki neid sündmusi pidas Fredo vajalikuks pöörduda Trisna vastu kohtusse ning sundida Trisnat kogu sündmustikku detailideni uuesti läbi elama. Jääb arusaamatuks, millist adekvaatset eesmärki pidanuks selline ettevõtmine teenima. Meil on hea meel, et kohus nõustus, et Fredo maine avaliku kahjustamise ning karjääri katkemise ei ole põhjustanud Trisna poolt juhtunust avalikult rääkimine, vaid Fredo enda moraalselt taunitavad ning kuritegelikud teod temaga alluvussuhtes oleva lapsega seksuaalsuhete evimisel.“

Asjas tehtud Harju maakohtu otsus ei ole jõustunud ning Fredol on võimalik vastav otsus vaidlustada 30 päeva jooksul.

Jaga
Kommentaarid