AS Roma mängis möödunud laupäeval kodus Hellas Veronaga. Kohtumise lõpuminutitel närvid kaotanud Mourinho läks tuliselt vaidlema peakohtuniku Luca Pairettoga ning lõi vihast palli tribüünidele.

Enne punase kaardi saamist tegi ta Pairetto suunas käega "telefonimärki", millega väidetavalt viitas 2006. aastal Itaalias lahvatanud kihlveoskandaalile, mis on tuntud nime all Calciopoli. Nimelt mõisteti Pairetto isa, jalgpallikohtunik Pierluigi toona kihlveopettuses osalemises süüdi ja talle määrati 42-kuuline võistluskeeld.

Mourinho käitumist uurinud Itaalia jalgpalliliidu distsiplinaarkomisjoni raportis seisis, et Mourinho jätkas kohtumise järel staadioni tunnelis kohtunikuga tüli norimist. Seejuures hoidis Mourinho väidetavalt tagasi spordidirektorit Tiago Pintot, kes soovis samuti Pairettoga vaidlema minna.

Mourinhole määrati 20 000 euro suurune rahatrahv ja kahemänguline võistluskeeld. Football Italia teatel sai Pinto kuni 8. märtsini tegutsemiskeelu. Mourinho abitreener Luis Da Costale määrati samuti kahemänguline juhendamiskeeld. Trahvist ei pääsenud ka füsioterapeut Stefano Rapetti, kes peab vahele jätma ühe matši ja maksma 5000 eurot trahvi, sest solvas Verona pingil istunud mängijaid.

Tuline kohtumine lõppes 2:2 viigiga. Võõrsil mänginud Verona juhtis juba 20. minutiks Antonin Baraki ja Adrien Tameze väravatest 2:0. Cristian Volpato (65. minut) ja Edoardo Bove (84. minut) tabamused päästsid Romale viigi.

Roma kohtub 27. veebruaril Speziaga ja 5. märtsil Atalantaga.