Avasetis tegi Kontaveit seti ainsa murde 3:2 eduseisult ning suutis edu hoida lõpuni välja. Teine sett kuulus aga täielikult Mertensile. Belglanna võitis 25 minutiga kuus geimi järjest ja viis kohtumise otsustavasse setti.

Kolmas sett kuulus aga taas eestlannale. Kontaveit murdis alustuseks Mertensi servigeimi ning pääses 2:0 juhtima. 4:2 eduseisus võitis Kontaveit taas vastase pallingugeimi ning liikus seejärel võiduka lõpuni.

Veerandfinaalis kohtub Kontaveit kas tuneeslanna Ons Jabeuri (WTA 10.) või tšehhitari Tereza Martincovaga (WTA 42.).

STATISTIKA:

ENNE MÄNGU:

Avaringist otse edasi pääsenud Kontaveit kohtus teises ringis horvaatlanna Ana Konjuhiga (WTA 51.), eestlanna võitis kohtumise 6 : 2, 6 : 3.

Avaringis sai Mertens itaallannast Jasmine Paolinist (WTA 44.) jagu 6 : 3, 2 : 6, 7 : 5. Tänases teise ringi matšis läks belglanna vastamisi Petra Kvitovaga (WTA 21.). Mertens võitis avaseti 7 : 5 ja sai teises setis 1 : 2 kaotusseisust loobumisvõidu.

Kontaveit ja Mertens on varasemalt kohtunud neljal korral, belglanna on võitnud neist kolm. Viimati läksid nad vastamisi mullusel Miami Mastersil, toona jäi numbritega 6 : 2, 0 : 6, 6 : 2 peale Mertens.