Podcasti külaliseks on Mart Kevin Põlluste, kes startis tänavusele maratonile Auklandi kõrvalt. Mille puhul selline au? Aga seetõttu, et 27-aastane tartlane on Tartu maratoni mullune võitja. Tänavu läks tippkonkurentsis kirja 52. koht. Eestlastest teine, olümpial käinud Henri Roosi järel.

Nii Roos kui Põlluste esindavad pikamaasuusatmise Visma Ski Classics sarjas sama tiimi – Nordic Jobs Worldwide. Tegemist on Eestist juhitud ja spondeeritud tiimiga, mida veab Põlluste ise. Ta tunnistab ausalt, et 12-liikmelise tiimi Tartu maratoni eelne taustatöö nõudis sedavõrd palju energiat, et veel eelmise nädala keskel tundus enda võistlemine päris tahaplaanile jäävat. Aga sai ikkagi starti ja arvestades asjaolusid, sai tulemus ka väga korralik.

Põlluste on pikamaasuusatamisega tegelenud neli hooaega. Saanud ekstreemi, nagu näiteks 2021. aasta maraton Zuozis, mida võiks olude poolest võrrelda Pekingi taliolümpia suusamaratoniga, ja nautinud ka ilusaid hetki, võites Tartu maratoni.

2020. aasta Vasaloppeti 58., mille peale rootslased tunnustavalt patsutavad, aga eestlased kehitavad õlgu. Kas paremini ei saanud? Räägime pikamaasuusatamise sarja Visma Ski Classics toimimise mehhanismidest, tiimide loogikast ja perspektiividest. Vestlust veab Ivar Jurtšenko.

Otsige taskuhääling "Suusajutud" ülesse Apple podcastist, Soundcloudist ja Spotify rakendustest, hakake jälgijaks ning uued saated jõuavad teieni kiirelt ja mugavalt.

1x
00:00