Real suutis lõpuminutitel 53:59 kaotusseisust veel viigini jõuda, ent lõppsõna jäi ikka Kataloonia suurklubile, kui Nikola Mirotic tabas lõpus neli vabaviset ja Brandon Davies ühe.

20 sekundit enne sireeni oli Rudy Fernandezil seejuures seisul 59:61 suurepärane võimalus viigistamiseks, kuid ta viskas läbimurde järel korvi alt mööda.

Mängu oli märksa paremini alustanud Real, spurtides 19:3 ette ja juhtides kuni kolmanda veerandini.

Šarunas Jasikeviciuse hoolealuste resultatiivseim oligi Mirotic, kes viskas 19 punkti. Leedukas Rokas Jokubaitis panustas võitu 12 punkti - neist 9 viimasel veerandil - ja kolm resultatiivset söötu. Realis jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Thomas Heurtel, kes tõi 10 silma.

Barcelona oli poolfinaalis alistanud Murcia 103:90, Real oli jagu saanud Tenerife Lenovost 94:74.

Barcelona arvel on nüüd 27 Hispaania karikavõitu, Realil on koduseid karikavõite 28.

Leedus krooniti täna karikavõitjaks Kaunase Žalgiris, mis alistas finaalis Lietkabelise kindlalt 91:66. Josh Nebo viskas 25 punkti.

Itaalias tuli kaheksandat korda karikavõitjaks Milano Olimpia. Finaalis võideti Bertram Tortona 78:61.