Kui viimaste päevade sula on osalejad murelikuks teinud, siis rajameister Assar Kütt ning maratoni peakorraldaja Indrek Kelk on raja osas optimistlikud.

„Tundub, et ilmataat halastab meile ja loob eeldused, et pühapäevaks peaks rada ikkagi päris hea saama. Valdav osa rajast on olenemata sellele vahepealsele sulale ikkagi pigem hästi säilinud. Täna hakkab rajameister Assar Kütt Otepää poolt rada tegema, kuid eks põhilihv tuleb ikka viimasel ööl,“ selgitas Kelk praegust rajaolukorda.

Tehvandi staadionile lubatakse 63 km starti korraga kuni 2000 osalejat. Esimese kahe laine suusatajatele (numbrid 1-2000) avatakse stardikoridorid kell 9:45, va eliitkoridor, mis avatakse 9:51.
Stardinumbrid 2001-3000 lubatakse staadionile pärast esimese laine starti kell 10.05.

Kuigi välitingimustes Covidi tõendit osalejatelt ei küsita, on see vajalik siseruumis ehk finišis Tartumaa Tervisespordikeskusesse sisenemisel. Lisaks tuleb nii nagu ka eelmisel aastal, enne starti (v.a soojenduse ajal) ja pärast finišit, kanda maski.

Tänavuse maratoni finišijoone asukoht ning teenistuste paiknemine on muutunud. Enne finišit kahte viimast kurvi enam pole ning finišisirge on üle 200 meetri pikk.