Soomlased pääsesid kohtumist juhtima avaperioodi 16. minutil, kui värava ees vabaks jäetud Sakari Manninen saatis litri võrku. Söödupunktid said kirja Petteri Lindbohm ja Sami Vatanen.

Jukka Jaloneni hoolealuste napp eduseis püsis pea mängu lõpuni. Kuigi Slovakkia ründas pidavalt, tegi soomlaste väravas suurepärase esituse Harri Säteri, kes sai kirja 28 tõrjet. Kohtumise viimasel minutil jõudis teise väravani juba Soome, sest Slovakkia oli väravavahi välja võtnud, et ühe väljakumängija juurde saada.

Soomlased kasutasid võimaluse ära, kui Harri Pesonen viskas litri tühja väravasse ning vormistas Soomele 2 : 0 võidu. Riigi ajaloo esimest jäähoki olümpiakulda jahtiv Soome jõudis viimati finaali 2006. aastal Torinos. Toona jäi Rootsi peale 3 : 2.

Teises poolfinaalis lähevad vastamisi Venemaa ja Rootsi. Poolfinaal algab kell 15.10.

ENNE VÕISTLUST:

Soome korraldas veerandfinaalis jõudemonstratsiooni, alistades Šveitsi 5 : 1. Senise turniiri suurim üllataja Slovakkia sai kaheksa parema seas USA-st jagu karistusvisete järel 3 : 2.

Slovakkia on olümpial jõudnud nelja parema hulka korra, kui 2010. aastal Vancouveris saadi neljas koht. Pronksimängus kaotati just Soomele.

Soome on finaali jõudnud kahel korral – 1988. ja 2006. aastal –, kuid mõlemal korral kaotusega leppinud. Kokku on soomlased olümpialt võitnud kaks hõbedat ja neli pronksi.