Viimsi alustas kohtumist veidi paremini ning 21:17 võidetud avaveerandaja järel mindi poolajapausile juba kodumeeskonna 39:33 eduseisul. Seejärel haaras Valmiera aga ohjad enda kätte ning viimase veerandaja eel juhtis Läti klubi kahe punktiga 54:52.

Kuigi kaks ja pool minutit enne lõppu suutsid külalised taas üle pika aja juhtima minna, siis Ronalds Zakise ja Devin Lee Harrise korvid tõid Viimsile lõpuks raske 73:70 võidu.

Viimsi resultatiivseimateks olid Taavi Jurkatamm ja Rain Veideman, kes viskasid vastavalt 18 ja 14 punkti.

Valmiera parimana kogus Janis Kaufmanis 28 punkti, neli tulemuslikku söötu ja neli lauapalli.

Kaks Eesti klubi olid pühapäeval võistlustules võõrsil - Avis Utilitas Rapla alistas LU 92:61 (Jaron 22, Tucker 20, Vanags 16 punkti), Tartu Ülikool Maks & Moorits kaotas BK Ventspilsile 62:69 (Wembi 20 punkti ja 13 lauapalli, Rosenthal 16 punkti).

Tabeliseis: 1. Riia VEF 19-1, 2. BK Ventspils 14-2, 3. BC Kalev/Cramo 16-3, 4. KK Viimsi/Sportland 14-7, 5. TalTech/Optibet 12-8, 6. BK Ogre 9-8, 7. Pärnu Sadam 10-9, 8. Avis Utilitas Rapla 9-9, 9. Tartu Ülikool Maks & Moorits 7-13, 10. Latvijas Universitate 5-12, 11. Valmiera 5-13, 12. Liepaja 4-15, 13. Rakvere Tarvas 4-16, 14. Tallinna Kalev 3-16.

Kohtumine täispikkuses:

Enne kohtumist:

Viimases omavahelises kohtumises sai Viimsi novembris võõrsil Valmiera üle 81:76 võidu. Turniiritabelis hoiab Viimsi 13 võidu ja 7 kaotusega kõrget neljandat kohta, Valmiera on 5 võidu ja 12 kaotusega 11. tabelireal.

Viimsi käis liigas viimati platsil kolmapäeval, kui võõrsil alistati 89:69 Rakvere Tarvas. Valmiera oli samal päeval koduväljakul 91:87 üle Raplast.