Kontaveit kallutas rabedalt alanud esimese seti enda kasuks pärast kaheksandas geimis tehtud murret. Sellele järgnenud oma pallingul pääses eestlanna 40:30 juhtima ning realiseeris kohe esimese settpalli.

Seejärel haaras aga Teichmann mängu juhtohjad kindlalt enda kätte ning võitis teise seti kindlalt 6:1. Kontaveit sai silma pähe alles 0:5 seisul.

Otsustava seti esimest ja ühtlasi ainsat murret nähti neljandas geimis, kui Kontaveit asus setti 4:1 juhtima. Pärast järgmist joogipausi teenis turniiri teine asetus ka esimesed kolm matšpalli, kuid pikale veninud geim kaldus siiski Teichmanni kasuks. Järgmist võimalust ei pidanud Kontaveit aga õnneks kaua ootama ja lõi oma pallingult teenitud neljanda matšpalliga kohtumise lukku.

Kontaveit kohtub teises ringis Marketa Vondrousova (WTA 39.) - Sorana Cirstea (WTA 32.) paari võitjana.

Kõrgeima asetusega mängija on Peterburis kreeklanna Maria Sakkari (WTA 8.). Tugevamatest mängijatest on kohal ka tuneeslanna Ons Jabeur (WTA 11.), kasahh Jelena Rõbakina (WTA 12.) ja venelanna Anastassia Pavljutšenkova (WTA 14.)

Kõrgetasemelise turniiri auhinnafond on 703 580 USA dollarit (625 742 eurot).